14. 11. 2012 - Nářez v LMB

10. listopadu 2013 v 21:39 | K. |  Chinaski
Na pořádném koncertě Chinaski jsem byla před necelým rokem (shodou okolností také v LMB). Ten jsem si moc neužila, protože jsem byla nabalená kvůli zimě a v klubu se mi udělalo tak zle, že jsme odešli ještě před přídavkem. Takže jsem o tom ani nepsala report. Dva roky před tím jsem byla v LMB dokonce hned dvakrát za sebou a to jsem si koncerty (zejména ten druhý) velmi užila.Skupina Chinaski na naší hudební scéně funguje už dost dlouho. Vydali spousty alb a fanoušky i fanynky mají ve všech věkových kategoriích. A i přes to, že patří (ať chcete, nebo ne) mezi nejúspěšnější české kapely, jim sláva vůbec nestoupla do palice a část svého volného času ochotně věnují svým VIP fanouškům (fanclubákům) - chodí s námi do hospody, v létě se pořádají srazy v kempu, berou nás na generálky svých turné apod. Od letošního roku dokonce začali FC sponzorovat, takže už nemusíme platit členské poplatky.

Jenže hodně lidí na ně po vydání rádiového hitu "Tabáček" zanevřelo. Ano, už to nebyli ti staří dobří Chinaski, co hráli v malém klubu ostřejší pecky o holkách, pivu a kořalce (jak rád říká Michal). Proto se kluci rozhodli staré písničky trochu oprášit a tím uspokojit potřeby všech svých fandů. A vznikl Klubový speciál, který pro loňský úspěch měl letos pokračování. (Ono už před těmi dvěma lety hráli hodně starších věcí).


I když nebylo vůbec jisté, že se do beznadějně vyprodané Lucerny music baru dostanu, nakonec se na mě opět usmálo štěstí a tátova kamarádka mi nabídla dva lístky, které vyhrála. Na místo jsme dorazili kolem sedmé večerní. Byla příšerná kosa. U vchodu už stálo pár známých tvářích a všichni vypadali natěšeně. Trvalo asi půl hodiny a pak se brány klubu otevřeli. Takovej šílenej nával nebyl ani na Redhotech!!! Lidi se cpali hlava nehlava...

Nakonec jsme úspěšně byli vpuštěni dovnitř. Protože mi ráno nebylo zrovna nejlépe, rozhodla jsem se pro sezení. Zabrali jsme si nejlepší stoleček na balkóně, koupili si pití a očekávali. Do samotného začátku zbývaly skoro 2 hodiny... Bylo to nekonečné. V nadledvinkách mi proudil adrenalin a já se nemohla dočkat.


Krátce po deváté hodině to konečně začalo. Celý večer zahájila melodie Mého světa (to jediné jim neodpustím - že ho i nezazpívali). Kluci byli, i přesto, že hráli den před tím, ve výtečné formě a během několika písniček rozskákali celou Lucernu. I my sedící jsme měli problém udržet se pevně na židli. Hned ze začátku zahráli pár starých kousků - mou oblíbenou Mladou vdovu, Chci se bavit, Zuby umělý, Můžeš mi psát, Moc toho nevim.. To vše střídali písničkama z novější tvroby. Michal nahlas zavzpomínal na sraz s FC v hospodě a nechal si přinést akustickou kytaru.

Zahráli klidnější Měsíc, ale i vostrou Kérku (kterou bych teda raději bez akustiky, ale i tak jsem si ji moc užila). Při Dobrákovi od kosti jsem se zvedla a šla si pro pití. Tahle menší procházka mě tak nakopla, že jsem po návatu na své místo začala neskutečně pařit. Odměnou mi byl občasný Kužiho úsměv, který byl na naší straně a snažil se věnovat úplně každému koutku Lucerny. Když jsem měla pocit, že na mě při Vakuu, kdy se trochu rozsvítilo, mrkl a usmál se, stal se pro mě hvězdou večera.

1970 a Dlouhej kouř jsem protleskala jako blázen. Kdyby bylo více místa, neváhám a stoupnu si. V tu chvíli mě poprvé zamrzelo, že jsme si šli sednou a nehopsáme v první řadě.

Jeden z nejlepších momentů byla určitě písnička Basama fousama, kdy měly reflektory co dělat, aby to ublikaly. Do toho barevné diodky na nástrojích, prostě pecka.

Jenže čas pádí, čas letí a nastal konec... Fanoušci se nedali a vyžádali si přídavek. Vakuum, Vrchlabí, Klára... Celý večer završila nová skladba EnTenTýky. Ale lidi se stále nedali lehce odbýt a vyřvali jsme si ještě Stejně jako já a legendární Vinárnu u Vladštejna.


A pak už byl opravdu konec... Celý koncert trval skoro 2,5 hodiny. Měla jsem nádherný hukot v uších, vůbec jsem se neslyšela. Bylo mi fajn. Taková droga. Vždycky mi je tak líto, že to všechno skončilo... Přitom je takových písniček, které bych ještě chtěla slyšet... :)

Po koncertě jsme ještě dvě hodiny byli v baru. Povídali jsme si s fanclubáky, tancovali a nechtělo se nám jít domů... Ale museli jsme... Achjo... :((( :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama