7. 11. 2013 - Křest Poprvé

11. listopadu 2013 v 14:09 | K. |  Chinaski
Úspěšná kapela Chinaski slaví 20 let své existence. Při té příležitosti vydali Best of album, které kromě největších hitů obsahuje i dvě nové skladby - Stížnost a Hlavolam, a knihu "Poprvé", která je rozdělena na dvě části - v té první je vzpomínání Michala Malátného, v druhé pak rozhovory s ostatními členy a jejich blízkými.

Křest těchto narozeninových dárečků proběhl minulý týden v pražském Bontonlandu na Václavském náměstí a já byla u toho.Moderování celé akce si vzala na starost Michalova kolegyně a kamarádka z pražské DAMU Eva Čížková. Pozvala si Žibuse na pódium a ten povyprávěl o tom, jak fotili s Mistrem Gottem Němé Best Of (rok 2010 - časopis Instinkt) a pak přečetl úryvek z knihy o tom, jak si začal s Bohem tykat. Musím říct, že historka o neomalené sms zprávě, kterou po Slavíku poslal Gottovi mě upřímně rozesmála a přesvědčila mě k tomu si knihu zakoupit.

Pak už na pódium přišel sám Karel Gott, který se taktéž ujal slova. Povídal o tom, co mají s kapelou společného a svěřil se, že až příští rok bude nahrávat své nové album, bude oslovovat kolegy z hudební branže ke spolupráce a Chinaski mezi nimi určitě budou.


Následoval samotný křest a po něm akustické pidi vystoupení, při kterém zazněly obě nové písničky a hitovka Tabáček.

Poté kapela obdržela diamantovou desku od vydavatelství Universal Music za 400 000 prodanýh nosičů.

A nakonec zahráli ještě Vedoucího a skvělé Punčocháče se zpěvačkou Jarmilou "Jamajkou" Koblicovou.

Autogramiády, která celé odpoledne uzavřela, jsem se pro množství lidí neúčastnila, ale to nevadí, protože kapelu uvidím už v pátek na soukromém mejdanu, na který se už teď začínám těšit. :)


(Fotografie jsem si vzhledem k špatně zaujatým místům byla nucena vypůjčit na prazsky.denik.cz.)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama