Cabaret Calembour

10. listopadu 2013 v 22:03 | K. |  Divadlo
Cabaret Calembour se skládá ze dvou částí.V té první se můžete těšit na spousty vtipných skečů a písniček.
Vše začíná příchodem pánů s písní "Blues o blůzách", která pojednává o paní Kateřině, která ve Vltavě často prala své blůzky a ty se jí díky tomu sepraly. ("Káča se nezamračí, sepraný má rači... Městem kráčí... Káča nemá chybu, nový styl pohybu vypotí...")

Možná by nebylo ani na škodu říct, jak Čertovka ke svému jménu přišla. Jenže představovat Čertovku je jako nosit sovy do Athén... Jirka má sovy, ale nejede do Athén! Představovat Čertovku je jako nosit dříví do lesa... Jirka má i dříví, ale nejede do těch Athén.
"Ale hlavně, palte ze slavnostní hlavně! Dnes je tu Cabaret Calembour. Kdo chce zlobit půjde na hanbu!"

Kromě toho, jak Čertovka přišla ke svému jménu si položíme otázku: "Nač lunu na člunu?"

Díky tomu, že veškeré kulturní instituce často mění názvy podle toho, kdo je zrovna v oblibě a Tesco na Národní třídě už zase není Tesco ani Máj, ale My, si můžete poslechnou ukázku z nového vydání Máchova Máje. Pak vás postihne doba igelitová... "Mezi svými lýtky, svíráš igelitky. Prst ti modrá, seš fakt dobrá!"

"Básnířka má problém s muže, viděti to dneska můžem..."

Igor se svěří, že už někdy něco měl s nějakou holkou. Stihl jich poznat spousty a dělal s nimi skoro všechno. Ale neřekl, jaká byla, a tak vám to zazpívá... "Byla krásná jak dáma piková, k sobě mě přiková... Spásná, jak čistá postupka, jen po ní vyhupkat do sedmého nebe..."

Milan si pro vás připravil spořič jeviště a Lucka vám díky registru pupků představí druhy břichů. "Proč nám břicha dal náš pán, v čem spočíval jeho plán?"

Uvidíte také holčičku s červeným pudlíkem a samotného De Sada, který je zvrhlej jak hrnek černé kávy!
"A tak končí Cabaret Calembour... Zněl všemi tóny, moll i dur... Slza z oka zkane, rada lékařská nezabírá. Tak končí Calambour Cabaret, snad pousmál se rudý ret, příště bude smát se zase, teď však opona se... zavírá... Zanecháme patosu, co s kapesníkem u nosu, nás rýma nezajímá chcem se smát!"V druhé půlce se můžete těšit na pořádnou šťavnatou činohru. Uvidíte, jak může dopadnout jedna taková myslivecká nevěra. K té vám nebudu nic moc prozrazovat, ale můžete si pustit ukázku ZDE!
Snad jen pár vtipných vět:
"Ať to stojí, co to stojí, přestaňme s tím stůj co stůj, není o co stát!"
"Láska hory přenáší - No, a taky nemoce..."
"Jeníčku, ty krvácíš??? Ále, zasral jsem se od borůvek!"
"Snad jsi to auto neškrábl. Neškrábl, utopil - v celé vsi byste nenašla vytůněnější auto!"
"Tak nejen soused, ale i souložník!"
"Vrubel jo? Vrubel, kterej trefí jednoho zajíce z dvaceti... Chci tě jen upozornit, že jsem právě minul devatenáct zajíců..."
"Marťanům snad chyběj vitamíny, nebo co."

Mé dojmy...


Toto představení jsem poprvé viděla před asi 3 lety na Kampě. Říkám vám, takové upřímné záchvaty smíchu jsem dlouho nezažila. Smála jsem se tak, že jsem málem spadla ze židle, z očí mi tekly slzy... (Skutečně nepřeháním, v jednu chvíli jsem se začala řítit dolů :))) Toto se opakovalo i při mé další návštěvě.

Písničky jsou tak chytlavé, že si je od té doby musím sem tam zpívat. Některé hlášky se staly součástí mého slovníku (a že jsem s "ostrouhal" byla jeden čas dost pověstná - dokonce jsem tím nakazila i ostatní a všichni jsme strouhali :)))
Líbí se mi, že je na jevišti živý orchestr, který vytváří neuvěřitelnou atmosféru (nikdy nepřestanu obdivovat lidi, kteří umí na něco takhle hrát).

Věřím, že pokud máte rádi menší divadla, nenásilný humor a chytré slovní hříčky, bude se vám představení moc líbit. Já jsem nadšená i teď, a to to znám nazpaměť (před časem představení dávali v TV a já si to nahrávala, tak si to občas pouštím jako kulisu).

Toto představení je oceněné cenou "Český tučňák" z roku 2010 v kategorii "Mladé divadlo".

Fotografie

(zdroj www.cabaret-calembour.cz)
Více informací, fotek a termíny představení najdete zde:
http://www.cabaret-calembour.cz/
https://www.facebook.com/cabaret.calembour?fref=ts

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama