Igor

6. listopadu 2013 v 14:42 | K. |  Vzpomínáme
Když nám umřela Emilka, bylo jasné že bez králičí společnosti nevydržíme dlouho. Vlastně ještě ten den jsem kontaktovala jednoho svého FB přítele, který měl na profilu fotky maličkých králíčků. Slovo dalo slovo a my se strašně těšili na den, kdy si malé králičí miminko přivezeme.

7. února večer jsem připravovala klec a Stacynka nadšeně pobíhala po bytě a vyhlížela nového kamaráda. Druhý den po práci jsem pak vyrazila na druhý konec Prahy, kde rodina bydlí. Byl už večer, tma jak v pytli a protože Žižkov vůbec neznám, asi 25 minut jsem bezradně bloudila mezi paneláky a ptala se lidí, kudy jít.

Naštěstí jsem úspěšně dorazila do cíle. Přivítal mě pan Tomáš, jeho žena i dvě malé děti. Po bytě běhalo několik králíčků a celkově tam měli moc veselo. :) Všechna zvířata jsem si poňuňala, chvíli jsme si popovídali a pak jsem se ujala svého maličkého.
Cesta domů probíhala naštěstí dobře. V tramvaji jsem celou dobu seděla. U Národního divadla se Igor začal podivně hýbat - bála jsem se, co se děje (měla jsem přepravku v tašce přes rameno, aby měl teplo, takže jsem na něj neviděla ze strany) - a on se jen strašně ládoval senem :)))

Doma na nás už čekal uvítací výbor. Dala jsem ho do klece, aby se rozkoukal. Stacynka si s ním chtěla hrát. Když se trochu aklimatizoval, vzala jsem si ho na klín a sedla na gauč. Čumáček mi strkal až do obličeje - v jednu chvíli to vypadalo, že mi dává pusinku. Pak jsem se ho zeptala: "Igi, budeme kamarádi?" a on tu svou drubnou pacičku položil na mou ruku. :)))


Hned v prvních dnech začal Igi projevovat svou statečnost a nebojácnost. Přece jen, vyrůstal mezi dvěma divokými dětmi a několikrát se dokonce setkal se štěndem border kolie. Proto ho přítomnost Stacy nikterak nerozházela a jal se objevovat 30m2 velký svět...

Vlastně hned první den se naučil hravě vyskakovat z klece. Prozkoumával ta nejnebezpečnější místa plná zásuvek, kabelů a chomáčů prachu. Tobyla jeho nejoblíbenější činnost...

Další jeho oblíbené místo ve starém bytě byl gauč. Běhal po opěradle a provokoval Stacy. Když ho to neba, dal mi najevo, abych se zády opřela, vlezl mi na rameno, zakotvil na hrudníku a chtěl drbat. Celkově, když byl na gauči, se mi neustále sápal do klína a chtěl hladit. . :DJeho krušné dospívání, kdy dělal neskutečný rámus v kleci, jsem naštěstí nějak přežila. Teď je poměrně hodný. Trochu vyrostl, ale je stále maličký.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alenaloudova alenaloudova | Web | 5. září 2014 v 10:07 | Reagovat

Tak ten je naprosto úžasný! :-) Já jsem králíčkama dost posedlá :-D

2 Yominis Yominis | E-mail | Web | 3. února 2015 v 13:46 | Reagovat

Ten je skvělý! Skoro jsem až dostala chuť si taky jednoho pořídit. :-)
Jenom se bojím, že bych si vybrala nějakého protivného kousače a ne mazlivce, jakého máš (podle popisu) ty...

3 Anie Anie | Web | 16. července 2015 v 8:49 | Reagovat

Strašně roztomilý !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama