Proč psi žerou děti?

4. listopadu 2013 v 2:30 | K. |  Kynologické plky
Neustále někde čteme, nebo slyšíme, že pes napadl dítě, které zmrzačil. Někdy to dokonce končí ještě hůř. Narazila jsem na dvě velmi "zajímavá videa", která jasně dokazují, že bestie ze psů dělají rodiče dětí...Bylo mi čerstvých 12 let, když jsme si pořídili našeho prvního pejska - jezevčíka. Brácha je o 4 roky mladší než já. Od prvního dne jsme s ním chodili na procházky na sídliště, kde je mnoho děcek. Myslím si, že Fido je jeden z nejsocializovanějších jezevčíků v okolí. I když si po špatné zkušenosti (napadení velkým psem) na obříky trochu dovoluje vrčením, člověku by nikdy záměrně neublížil. Pokud ho ostatní respektují, nemá důvod ubližovat.

Stejné to bylo i se Stacy. Už jenom proto, že když si stoupne na zadní je strašně dlouhá jsem od prvního dne vyhledávala malé parchanty, aby si ji poňuňali a ona si na ně zvykla. Ne nějak násilně, formou hry. Stacy lidi miluje. Zatím i psy, ke kterým je sice ze začátku opatrnější, ale po chvíli se s každým kamarádí. Její největší kámoš je sousedův vlkodav... V jejím případě máme spíš opačný problém - lidi miluje až moc a svou lásku dává najevou pusinkama a obtěžujícím skákáním. (Už ale děláme pokroky a není to tak hrozné).


I přesto, že vím, že ani jeden z mých psů není agresor, nikdy bych ho osamotě s dítětem nenechala. Fidovi, když se něco hodně nelíbí, tak se ožene. Stacy je spíš submisivní. Nikdy na mě nezavrčela, nikdy mě (kromě hry) nekousla, a to i v případě, že ji dělám něco nepříjemného. (Třeba když jsme kapali do očí kapičky, nebo vyndaváme klíšťáka.) Dala bych za ně ruku do ohně, ale vím, že jsou to jen zvířecí bytosti a mají právo na respekt a úctu. Děti jsou v tomhle ohledu trochu hloupé a nejpitomější jsou jejich rodiče, kteří často nečinně a ještě s úsměvem přihlížejí, jak si ze psů dělají hračky...

Někdy v létě jsem vyrazila do restaurace. Bylo hezky, seděli jsme na zahrádce, popíjeli pivko. Naproti nám seděla početná rodina. Měli dospělého labradora a malé dítě. Odhaduji tak kolem tří let. Byli tam asi 2 hodiny. Celou tu dobu se dítě po psovi válelo, sem tam na něj šláplo... Pak mu bralo i nějaký jídlo z tlamy, nebo co. Pes se netvářil nijak nadšeně. Po chvíli přišel pán, který měl psa rasy juck russel. Pejsek byl veselý, živý a milý. Dítě za ním šlo. Lehlo si na zem a začalo ho obtěžovat. Několikrát ho dokonce zatahalo za ocas... A víte co dělali jeho rodiče? Smáli se! A parchantovi nic neřekli!


Zde vám přikládám na ukázku ta dvě videa. Asi nemá smysl k tomu cokoliv dodávat... Snad jen, že já být těmi psy, tak sežeru všechny - haranty i jejich debilní rodiče!

(Nějak mi zlobí vkládání, tak jen odkazy - ZDE a ZDE!)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Betty Betty | E-mail | Web | 5. prosince 2013 v 16:52 | Reagovat

naprosto souhlasím! Rodiče si děti vůbec nehlídají. Viděla jsem jak klidně nechají jít děcko k pitbulovi s košem a když začne pitbull štěkat a děcko se lekne a samo spadne na zem a začně řvát, tak rodiče místo aby mu dali pár facek za to, že nemá chodit k cizímu psovi tak začnou nadávat majiteli psa že ho má utratit, že je to bestie co to dítě mohla pokousat...to opravdu nechápu toto...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama