Roubalova Pohádka

9. listopadu 2013 v 15:49 | K. |  Výlety
Dne 3. 8. tohoto roku jsme zrealizovali téměř přes rok plánovaný výlet do míst, kterým se leckdo raději vyhne. Cílem naší cesty jsme zvrhle zvolili chátrající statek sériového vraha Ivana Roubala, který se nachází v okrese Klatovy.


Trocha těch faktů...

Ivan Roubal si v roce 1991 pronajal u Čachrova usedlost Pohádku. Choval zde, jako vystudovaný zemědělec, prasata a slepice. Byl by to jistě milý pán, kdyby se nerozhodl vraždit...

Nejprve z jeho okolí záhadně zmizel František Heppner se svou přítelkyní. Roubal tvrdil, že odjeli do Německa a následně začal používat jejich automobil a rozprodávat nábytek. Jednomu ze svých synů údajně řekl, že dvojici zabil a těla nechal sežrat prasaty. U soudu se ale nic neprokázalo.

V červenci roku 1992 pak zmizel taxikář Vladimír Strnad, který byl naposledy viděn s Roubalem. Ten taxikářovo tělo hodil do septiku v Zákupu. Tělo bylo objeveno o rok později ve značném stádiu rozkladu, a proto se nepovedlo zjistit příčinu úmrtí.

V prosinci 1992 se ztratil prodavač bižuterie Václav Horký. Po jeho zmizení Roubal začal užívat jeho vozidlo. Tělo se dodnes nenašlo a Horký byl o 3 roky později prohlášený za mrtvého.

V květnu 1993 zabil Josefa Suchánka, se kterým se seznámil přes inzerát. Tělo hodil do rybníka ve Veselí nad Lužicí. To bylo objeveno při vypouštění října téhož roku.

V listopadu 1993 byl ve svém pražském bytě nalezen mrtvý prodavač pornofilmů Václav Dlouhý. Jeho tělo bylo svázáno do kozelce a kolem krku měl utáhnutou smyčku.

8. března 1994 spáchal Roubal poslední vraždy. V autopůjčovně ZAPAP spoutal majitele Petra Kudrnu, Petera Magdolena a náhodného návštěvníka Jiřího Semeráda. Všechny svázal do kozelce. Kudrnu a Magdolena to stálo život, Semerádovi se podařilo ze svázání vyprostit a zavolat policii. A tak byl 30. března Roubal zatčen.

Ivan Roubal je odsouzený na doživotí za 5 prokázaných vražd.

Říká se, že v lese před Pohádkou kdysi stávala malá opuštěná chatrč, kterou začátkem 19. století obývala podivná žena.

Lidé z vesnice trvdili, že je to čarodějnice a přisuzovali ji veškeré zlo, co se v okolí stalo. V květnu 1828 vypukl ve Strážové požár. Vesničané byli přesvědčeni, že za tím stojí čarodějnice a na louce ji ukamenovali. Žena při umírání objímala strom, který u Pohádky údajně stojí dodnes a má červeně zbarvené dřevo od její krve... Její tělo pak odnesli do chatrče a tu zbořili.

Christlhof (Pohádka) je nejmladší ze tří statků, které na samotě u Čachrova postavila v 19. století rodina Pengerlových a je poslední domem, který zde stojí dodnes. Po 2. světové válce byla rodina vyhnána. Podle šumavského kronikáře Viléma Kudrličky (1923-2007) se v Pohádce dějí divné věcí. Podle jeho vyprávění, se v domě střídali často obyvatelé, ale žádní z nich v ní nevydrželi bydlet dlouho. Kdysi tam žil pár, který skončil tragicky - muž se oběsil a žena se zbláznila. Další obyvatelka pak měla zlé předtuchy a vidiny, a proto domek raději opustila.

Ivan Roubal, který si Pohádku v roce 1991 pronajal zde spáchal údajně vraždu svého známého Františka Hepnera a jeho přítelkyně. Těla pak předhodil vyhladovělým prasatům, které choval a ta dokonale zahladila stopy. Když policie začala v roce 1994 Roubala trestně stíhat, nechal zvířata na pospas osudu a časem se z opuštěné samoty linul puch rozkládajících těl...

Podle místních lidí i zkušeností trampů, není radno v Pohádce přespávat. Vypráví se, že v noci jsou v ní slyšet kroky, naříkající hlasy...

Náš výlet...

Z domova jsme vyrazili kolem desáté dopoledne. Nabrali jsme kamarádku a kamaráda a hurá k cíli!

První zastávku jsme udělali v roztomilém městečku Klatovy. Prošli jsme se po náměstí, navštívili Jezuitský kostel a poté zakempili v malé kavárně. Na osvěžení jsem si dala studené Frappé a nepohrdla jsem ani Tequillou Sunrise. Když jsme usoudili, že odpočinek byl už dost dlouhý, pokračovali jsme v naší cestě po stopách vraha...

Do Čachrova jsme dorazili po druhé hodině odpoledne. Cesta byla sice horká, ale pohled na krásnou šumavskou přírodu byl k nezaplacení. Zaparkovali jsme a vydali se na zhruba tří kilometrovou cestu lesem. Šlo se nám vcelku dobře, jen ostré kameny nedělaly mým podrážkám dobře a dost jsme se díky horku potili... Ale to nás neodradilo a my odvážně stoupali vzhůru. Krátce před čtvrtou jsme došli na louku, ze které už byla vidět střecha rozpadajícího stavení.

Chvíli jsme se motali kolem, protože blízké okolí domu bylo zarostlé a podmáčené. Pokud se tedy někdy vydáte do Pohádky, doporučuji vyšlapanou cestičku, která vede přímo z louky a je u ní tábořiště. Tam už to šlo snadno a my napjatě očekávali, co se bude dít a kdy se budeme bát...

Podle slov kamaráda se prý na místě mimo jiné dějí i zvláštnosti kolem fotoaparátů. Že se často stává, že prostě přestanou fungovat... Začala jsem dokumentovat a najednou koukám, úplně černý display. Vyndavala jsem baterku, zapínala a vypínala a nic... Pak jsem zažila mírné zklamání, když jsem zjistila, že jsem si display vypla omylem manuálně...

Jak ruina vypadá se můžete mrknout na pár nic moc fotkách na konci článku. Nebudu to nějak vehementně popisovat, prostě popadané trámy, cihly a binec od lidí. Stodola, kde prasata žrala ostatky je zřícená úplně, protože ji někdo několikrát podpálil. Do místnosti s krbem jsem se podívat nešla, protože podlaha nevypadala zrovna stabilně a já se svou postavičkou nenašla odvahu. Ovšem vylezla jsem na půdu, tam schody drží bytelně.

Byl to fajn zážitek. Mám ráda pověry, zříceniny... Ale ten prorokovaný strach se nedostavil. Ovšem nevím, jestli bych našla odvahu tam přenocovat. Ani ne tak kvůli duchům, ale kvůli tý divočině kolem (myslím tím třeba kance :D) a taky to vypadá, že to každou chvíli spadne...

Jinak jsme výlet zakončili pidi procházkou přes německé hranice. Ušli jsme asi kilometr, usadili se na lavičku a zapálili si cigárko. Vyhnal nás rozzuřený sršáň, tak jsme to otočili a vrátili se k autu. A pak hurá dom. :)

Fotodokumentace...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama