Moje blogová cesta

15. listopadu 2014 v 13:06 | K. |  Virtuální místo
Článek, který by shrnul celou mou blogovou aktivitu, jsem chtěla vydat už v minulosti. Aktuální téma týdne mne k tomu celkem pobídlo, tak hurá na to.

  • Na blog.cz funguji 10 let.
  • Celkem jsem na "Založit blog" klikla 24x.
  • Bloguji o sobě a svých zájmech.
  • Nikdy jsem nezkoušela jinou blogovací službu.
Absolutně netuším, kde se v mé hlavě vzalo podvědomí o blog.cz. Psal se rok 2004 a s kamarádkou jsme se díky vlivu starších hochům z áčka zbláznily do Red Hot Chili Peppers. A já, jakožto člověk akční a pro každou špatnost, jsem si řekla, že o nich udělám ty nejlepčejší stránky, kam nahrabu veškerý materiál, co o nich kdy vyšel.

A tak jsem si sedla do obýváku k tomu velkému hučícímu PC a založila svůj první blog. Sídlil na adrese anthonyjohnfleachad.blog.cz. Dlouho jsem ho nechávala při životě, ale když jsem si nedávno četla ty kraviny, co jsem tam psala, radši jsem ho smazala. :D Tušíte tedy asi správně, nejlepčejší stránky se mi v tu dobu vytvořit nepodařilo...

Protože se ale nerada vzdávám, založila jsem si blog další. Bohužel si už nepamatuji, jak šly po sobě, ale myslím, že následoval "optimisticky" laděný blog life-is-not-easy, kam jsem si stěžovala, jak je všechno na hovno. Blog jsem zrušila celkem rychle a když jsem se naposledy koukala, někdo na něm úřadoval. Další, podobný, měl v adrese jeden psychický problém, kterým jsem si dost dlouhou dobu procházela (a i teď mám pocit, že to je furt ve mně). Chtěla jsem tu "nemoc" rozebírat z pohledy "postiženého" a dát nezasvěceným šanci, aby nás trochu poznali a přestali na nás koukat skrze prsty. No, taky mi to moc dlouho nevydrželo, asi jsem se bála odhalení.

Napadlo mě, že bych mohla tedy psát o sobě, zveřejňovat svou tvorbu, názory a i o tom, co mě zajímá, sem tam nahrát nějaký pěkný obrázky apod. Vznikly teda opět dva blogy - pelikan.blog.cz a p-r-u-s-v-i-h.blog.cz. Svůj záměr jsem z části splnila, skutečně jsem sem tam zveřejnila něco, co jsem vytvořila, nebo napsala nějakej výkřik do tmy, ale převládaly zkopírované texty a obrázky. Navíc jsem absolutně neuměla nastavit vzhled, takže to tam vypadalo dost děsně. :D

S kamarádkou jsme chtěly trénovat gymnastiku v DDM, takže jsme si k tomu založily i stránky. Est-mod-gym.blog.cz :D Pamatuji si, že jsem nevěděla co se vzhledem a nějaká cizí dobrá duše, které jsem důvěřivě dala heslo, mi ho normálně nastavila. Jako žádný zázrak to taky nebyl, ale bylo to milé. :) Trénování se nakonec nekonalo.


Přelom nastal někdy v tom roce 2008, to jsem se začala trošku formovat. Založila jsem si blog, kde jsem zveřejňovala svou sbírku autogramů. Jmenoval se autogramy-moje.blog.cz. Podpisy jsem sbírala už 4 roky předtím, ale v tuhle dobu jsem objevila nové možnosti psaní žádostí a zjistila, že hodně lidí si takový blog vede. Bohužel dneska už těch aktivních, co úlovky hážou na blog, je málo, ale pár jich vytrvalo. Blog jsem zrušila potom, co jsem jeho obsah někdy o rok později začala stěhovat na stránky, kde jsem působila nejdýl (a o kterých se ještě zmíním).

V zimě pak vznikl chinaski08.blog.cz, kam jsem psala info o kapele, reportáže z koncertů, které jsem navštívila. Postupně jsem si z toho udělala spíš vylejvárnu zážitků a pocitů. To samé jsem měla na tomasklus08.blog.cz, kam jsem zase chtěla psát o Tomovi a Jirkovi, které jsem objevila na koncertě Chinaski, když jim dělali předkapelu. Nikdo je skoro neznal, ale já věděla, že o nich ještě hodně uslyšíme.

No a protože mě nebavilo mít takhle 3 místa, vzpomněla jsem si na svůj - vlastně osudový - blog, který jsem si založila "kdyby náhodou". Na taradorizp.blog.cz jsem působila fakt dlouho a myslím, že jsem na něm blogově dospěla. Vplula jsem do blogerské komunity, stala se členem Autorského a Fotografického klubu. Kdyby se mi moje uměle vytvořená identita časem nezošklivila, pravděpodobně bych na něm byla dodnes. Původně jsem ho nechtěla rušit, nakonec jsem tak učinila.


Přidružených blogů k mému hlavnímu bylo také hned několik. Na obchudek-tarydorizp.blog.cz jsem chtěla prodávat své šperkařské hokusy pokusy. Naštěstí jsem včas dostala rozum a nechala toho. Ale měla jsem tam celkem pěkný vzhled. Takovej zelenorůžovej. :) S motýlem. :)

Na tara-dorizp.blog.cz jsem zabíjela chvíle psaním o tom, co mám a nemám ráda. Kupodivu mě víc bavilo to pozitivní. Pár článků vyšlo, pak jsem se na to vybodla. Já jsem fakt hrozná, když to takhle po sobě čtu. Na sbirky-tarydorizp.blog.cz jsem prezentovala svoje sbírky kamenů, autogramů a hraček z Kinder vajíčka. Tento blog byl přesunutý na adresu novou a asi před 2 týdny jsem ho smázla ze světa blogerského.


První blogerský pokus byl vlastně o fanblog. A ta fanouškovská vášeň, kdy mám nutkání o dotyčné osobě shraňovat všechny možné materiály (kromě těch bulvárních) a dělat jí stránky, je ve mně pořád. Takže v éře TD vznikl nový blog o Jirkovi a Tomášovi na adrese tomasklus-jirikucerovsky.blog.cz. Vymyslela jsem na něj fakt prďáckej vzhled a R. ho zrealizoval. S jedním fanouškem jsme se domluvili, že bychom do toho šli spolu. Bohužel se nám to nepovedlo. Neměli jsem absolutně čas a kluci byli den ode dne slavnější a materiálů, fotek, rozhovorů apod. vycházelo tolik, že se to prostě nedalo. Blog jsem nakonec zrušila.

V roce 2012 jsem založila nový blog o RHCP. Byla jsem bez práce a venku byla zima, takže se mi to zdálo jako bezva nápad. Zabiják času. Na stránkách jsem makala fakt usilovně, moc tam toho teda není a teď už nějakou dobu spí, ale občas si zavzpomínám a říkám si, že bych tam mohla doplnit třeba aspoň texty písniček nebo tak. Tak uvidíme. Ale rušit ho v plánu nemám. :) Navíc se mi fakt líbí ten vzhled, co jsem vymyslela. :D redhot-chilipeppers.blog.cz.

Třetí fanblog, který jsem založila je věnovaný Davidu Švehlíkovi, do kterého jsem blázen. Doplňuji ho nárazově. Jednou za x měsíců u toho prostě celý víkend sedím a jedu. Momentálně jsem bez notebooku, a tudíž bez materiálů, takže jestli se jednou doberu ke zdárnému konci je otázka. Nicméně v to doufám. :) david-svehlik.blog.cz


V současné době si několik blogovacích místeček udržuji při životě. Na sbiratelka.blog.cz postupně zveřejňuji své sbírky, kterým se věnuji hrozně dlouho. Hrozně jsem si ten blog oblíbila, akorát mi všechno trvá trochu déle, protože se snažím to mít fakt pěkný. :) Se sbiratelkou trochu souvisela veřejná burza hraček, ale nakonec jsem usoudila, že to je zbytečné, takže kindersurprisenaprodej.blog.cz vydržel fakt chvíli.

Potom, co jsem neprošla testem na csfd.cz a tudíž nemůžu komentovat filmy a seriály veřejně, jsem založila recenzuji.blog.cz. Pěkně mě štve, že na to nemám čas, když už na něco koukám, tak to mám spíš jako kulisu, takže si netroufám psát nějakou objektivní kritiku.

Na plkam.blog.cz jsem nic nenaťukala taky pěkně dlouho, ale věřím, že se k němu vrátím. Je to místo pro recepty, kosmetiku, záznamy mých snů (které se mi teď skoro nezdají :( ) a na negativní plky! A těch teď moc taky nemám. :D

Poslední zaregistrovaný blog jsem získala v dubnu. Spustila jsem ho při příležitosti narozenin blogu tohoto, ale hned na to mi chcípl ten notebook (i kvůli tomuhle článku jsem si musela půjčit od táty, z čeho moc nadšený nebyl - má strach, že mu ho během dvou hodin komplet zničím a zaviruji - což o to, já vysílám negativní vlny, takže je to možné...). I když má adresu podle mé nej kapely sunriseavenue.blog.cz nebude se jich přímo týkat. Je to blog plný optimismu, kam se hodlám chodit vychloubat a vytahovat vším, co se mi povede nebo mě potěší.

Chvíli existovali ještě dva blogy, kde jsem měla chuť anonymně řádit - na tom jednom psát o svým pojebaným životě a na tom druhém si spíš vytvořit nějakou podobu, která by třeba realitě byla i vzdálená. Nakonec jsem je zase smázla, ale nebudu adresy zmiňovat. To pro případ, kdybych to chtěla v budoucnu přecijen zrealizovat. :)

No a to nejlepší nakonec, jak se říká. Můj oblíbený Sweet Symphony, kde právě čtete tento článek. Ten, který oslavil své první narozeniny. Ten, který se mnou bude už napořád. Ten, kde jsem vstala jako fénix z popela a snažím se se neustále zlepšovat. Více si o něm můžete přečíst zde.


Zapojovala jsem se také do jiných projektů. Psala jsem pro cedule pro holky (už si nepamatuji přesnou adresu), vyšel mi jeden článek na Krásná, posílala jsem fotografie do numera (taky si nemůžu bohužel vzpomenout na adresu). Pravidelně na stránkách AK hádám blogera a posílám písničky do Fora Musica. Sem tam vypomůžu s infokoutkem na blogosvet.blog.cz

Zažila jsem několik soukromých úspěchů - vyšly se mnou 3 rozhovory - na Ceduli, Akčním blogu a ten poslední tenhle měsíc na Srdci blogu. S vánoční povídkou jsem se dostala až do finále. A za největší úspěch považuji odezvu od čtenářů, která je většinou hezká. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 15. listopadu 2014 v 14:53 | Reagovat

To tě docela obdivuju... Já bych asi víc blogů než 1 v chodu udržovat nedokázala (navíc bych si asi ani nepamatovala všechna hesla k nim) :D
Ohledně testu na csfd.cz ... Docela mě to naštvalo. Taky jsem testem neprošla a nevím jak je to tam teď, ale když jsem se tam ještě přihlašovala, tak nebyla možnost test psát znovu :/ Přijde mi to dost nespravedlivý.

2 K. K. | E-mail | Web | 15. listopadu 2014 v 15:02 | Reagovat

[1]: No poslední dobou flákám i tenhle, na ty ostatní čas nemám (akorát na Sbiratelce se fakt snažím :D).

Tam je možnost napsat asi 5 komentářů k filmům na ukázku a poslat to adminům, pokud usouděj, že člověk píše dobře, tak ti to schválej. Alespoň tak to bylo v době, kdy jsem neprošla. :D

3 Jindra Jindra | 15. listopadu 2014 v 17:37 | Reagovat

Jo, pokud člověk neudělal test, což asi neudělá skoro nikdo, šílené otázky a šibeniční termín, tak chtěli několik ukázek. Prošel jsem na první pokus. A nenapsal tam následně ani jednu recenzi. Tam je tolik dobrých recenzentů, že nemám ambice se tam o něco snažit. Hvězdičky ale dávám poctivě.

4 Sussanah Sussanah | Web | 15. listopadu 2014 v 17:57 | Reagovat

Kam se hrabu se svejma devíti blogama =D

5 hogreta hogreta | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 0:04 | Reagovat

Týjo, 27x? :-O
Já se vlastně ani tak nedivím tomu číslu, to se stát může, spíš se dívím tomu, že si to tak pekně počítáš a pamatuješ:). A celkově se divím tomu, že dokážeš v běhu držet několik blogů, já mám často problém s tím, abych byla pořádně aktivní alespoň na tom svém jednom :-D.

6 K. K. | E-mail | Web | 17. listopadu 2014 v 16:22 | Reagovat

[3]: Taky hvězdičkuju :)

[4]: Hihi, a to jsem jich chtěla ještě mraky založit. :D

[5]: Ono to není tak těžké, vždycky jsem se zaregistrovala na Top list a dodnes mi chodí emaily. :) No, teď těžce udržuji ty dva hlavní, práce hodně, času málo, snad se to po Vánocích změní. :)

7 Any :) Any :) | Web | 19. listopadu 2014 v 16:46 | Reagovat

Ty jsi opravdový blogový nadšenec!

8 K. K. | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 18:05 | Reagovat

[7]: Já jsem magor no :) Ale na mou obhajobu, většina vznikla v dobách "bezstarostného mládí a puberty", kdy jsem neměla moc co na práci, teď žiju mnohem radši život reálný. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama