S lidmi je kříž...

21. května 2018 v 15:15 | K. |  Plkám
Svůj vztah a postoj k lidem nedokážu přesně definovat. Jsem poměrně společenský typ a ráda se s lidmi bavím. Poznávám jejich příběhy, osudy. Zároveň ale dost často lidi nenávidím a pohrdám jimu. A občas se nestačím divit, co vyplodí za perly...

Není asi fér zveřejňovat soukromé konverzace, ale mně to zkrátka nedá. Poslední dobou mě fascinovali hned 3 lidi.


Na FB jsem vložila inzerát na DVD, za pár korun... S pár lidmi jsem se bez problému domluvila, ale pak přišla dáma P. P jako píča... A shodou náhod i P jako první písmenko jejího křestního jména... Přiznám se, že jsem čekala jen z důvodu, že jsem stále nemohla uvěřit tomuhle bizáru.

1. dubna milá dáma napsala, že má celkem o 4 položky mého nabízeného zboží zájem. Na ceně jsme se vpodstatě bez problému domluvily, souhlasila jsem s první, kterou navrhla. Načež sama napsala, že mi zaplatí až po 9. 4. Upozornila jsem ji, že závazně nerezervuji, ale pokud se do té doby nenajde zájemce, samozřejmě jí je prodám.

Zájemce se našel, ale jen na jednu položku. Takže mi zbyly celkem 3 kusy pro tuhle "mamynku". K mému překvapení se 6. 4. ozvala, ať ji pošlu číslo účtu, že po víkendu provede platbu. Byla jsem mimo domov, tak jsem se jí omluvila, že číslo pošlu až v neděli večer, hned jak se vrátím. Tak jsem taky učinila. A už to začlo...

12. dubna:
: Dobrý den, jak to vypadá? Nepřišly ani peníze, ani adresa.
P: Omlouvám se, nestíhám. Odpoledne pošlu obojí.

17. dubna:
: Dobrý den, tak jak to vypadá?
P: Pošlu zítra, nějak to nestíhám. Omlouvám se.

18. dubna mi už ruply nervy a napsala jsem jí, že je bez urážky ten nejvíc nejnespolehlivější člověk, se kterým jsem měla tu čest. Navíc mě začala zdržovat, protože jsem zbylá DVD chtěla vystavit jako celek za poštovný. Odepsala mi, že se omlouvá, že pošle po víkendu a napsala konečně svou adresu. Dušovala se, že v pondělí mi pošle i potvrzení. Dala jsem ji ještě milosrdně čas do úterý.

24. dubna jí píšu, jestli mi teda může zaslat to potvrzení, že na účtu furt nic není. Odpověď: Pošlu ho zítra.

25. dubna ji stroze o to zasraný potvrzení žádám. Odpověď: Pošlu odpoledne.
Neodpustila jsem si utrousit ironickou poznámku, že odpoledne mi napíše, že mi ho pošle zítra. A vyčetla jí, že nemám čas ji každej den uhánět a jestli nemá zájem, ať to řekne rovnou, protože mě to brzdí.

Odpověď: Tak nabídněte dalšímu zájemci, když vás tak brzdím.
: Takže jste ještě nezaplatila a celou dobu mi tu lžete?
P: Omlouvám se, zaplatila bych dnes a poslala bych potvrzení.
: (už značně nasraná) Jestli mi dneska to potvrzení nepřijde, nabízím dál. Musím vás furt uhánět, sama od sebe se neomluvíte...
P: ten zasranej hnusáckej fejsbúkovskej palec

Večer píšu: Máte tedy to potvrzení?
A tady si dovolím odpověď citovat (to výše byl volný přepis): Ňe prodente to dL nevyybyly me pe ize na dvd of vay.

Na moje doporučení, ať si prdel dělá příště z někoho jinýho mi v chatu přistál obligádní zasranej hnusáckej fejsbúkovskej palec.Když jsem začala cítit, že moje milostné trápení překračuje meze, vrátila jsem se ke své sběratelské vášni a to k hračkám z kinder vajíčka.

Na jednu FB skupinu jsem vystavila fotky věcí, které mám na výměnu. Zmínila jsem, že v krajním případě jsem je ochotná i prodat.

Okamžitě mě oslovilo několik lidí, co se mi snažilo prodat svoje přebytky, byť jsem o to nikde zájem neprojevila. Ale ten jeden mě obzvlášť dostal. Dovoluji si opět přepis mou upravený, nemůžu se na ty hrubky dívat.

On: Dobrý den, jaké sháníte figurky?
: Dobrý den, je toho více, jestli nějaké máte, prosím, pošlete fotky.
On: Jinak ruším sbírku.
: A máte zájem měnit nebo ne?
On: Ne.
: Aha. Tak to se asi nedomluvíme. V inzerátu píšu, že sháním někoho na vyměňování.
On: Já prodej.
: Tak pokud mi nepošlete, co nabízíte, těžko si vyberu, i kdybych měla zájem.
On: Chápu.

WTF?!!!!A korunu výměnám nasadila jistá jednodušší slečna. Sbírám už přes 20 let, měnit jsem začala tak před 10 a aktivně přes tyhle FB skupiny tak před 5. Neměla jsem v životě problém, naopak - ráda dělám lidem radost, takže mi nedělá problém někomu poslat hraček více než si vyberu já atd. Samotný mi záleží na sběratelský kvalitě a vše se snažím jednou začas překontrolovat, jestli hračky tím, jak jsou uložené v pytli pod postelí neutrpěly nějakou újmu.

Několikrát mi přišla výměna, která byla z části na vyhození, protože neobsahovala třeba samolepky, nebo byly figurky okosaný od dětí. A i když mě to nakrklo, nikdy mě nenapadlo z toho dělat 3. světovou válku. No, dáma má asi jiné smýšlení, posuďte sami.

Vše začalo ok. Oslovila mě, že si u mě vybrala pár figurek a jestli bych měla zájem. Poslala mi hned fotku toho co nabízí, takže jsem ji vypsala, co zhruba by se mi hodilo, aby věděla, kolik si může vybrat z mé nabídky. Poprosila jsem ji, ať mi svůj výběr zaznamená do alba výměn. Udělala to trochu jinak - taky akceptovatelně - fotky si stáhla a dotyčný figurky zakroužkovala.

Nevěděla jsem kam dřív skočit, protože se blížil veletrh. Ptala se na BPZ (papírky k hračkám). Omlouvila jsem se, že to asi zvládnu nafotit až po veletrhu. Prý to nespěchá a OK. Udržovaly jsme spolu kontakt, já ji psala, že možná budu doma, tak bych ty papírky přecejen stihla nafotit ještě před veletrhem. Nakonec mi do toho něco vlezlo. Vyjádřila obavy, jestli s hračkama může počítat. Nakonec jsem to přecejen stihla, v úterý ve státní svátek jsem to nafotila - automaticky jsem jí přihodila papírky k hlavním sériím, který se prodávají kolem 10,-, jen tak, abych udělala radost.

Vyfotila jsem jí co pro ni mám stranou - dělá se to, aby si člověk zkontroloval že si vybral skutečně to co se mu hodí, nebo že ten druhej na něco nezapomněl. Pak jsme si vyměnily adresy a já ve středu balík odeslala. Ještě jsem zdůraznila, že posílám zásadně doporučeně, aby se figurky někde nezatoulaly. Stejně tak jsem zmínila, že číslo balíku budu mít až po tom veletrhu.

V neděli 13. mi psala, jestli jsem figurky odeslala. Napsala jsem, že samozřejmě a hned v úterý ráno skočím pro papíry na poštu a pošlu ji to sledovací číslo. To jsem učinila. Ona mi napsala, že balík mi přijde až v týdnu, že to dřív nestihla. Nemám s tím problém, nespěchám na to. Jako důvod uvedla že je ve špitále. Nezajímá mě to, ale i tak jsem jí popřála brzké uzdravení.

A ve čtvrtek to všechno začalo. U fotek výměn uvádím v popisku případné vady hraček. Měla jsem tu takového hrošíka, kterej byl v pořádku, ale chyběl mu doplněk. Napsala jsem to tam - a zmínila, že k větší výměně ho ráda přidám jako dárek. Hodně lidí mění pro děti a na doplňcích tolik nebazíruje - nebo naopak, můžou mít doplněk bez figurky... Protože si u mě vybrala fakt asi 20 figurek, šoupla jsem jí ho tam navíc a nic jsem si za něj nevybrala.

Ona: Dobrý den, u jedné figurky chybí doplněk. Jedná se o hrocha.
: Dobrý den, jak jsem psala v popisku, figurka není komplet a dávala jsem ji zdarma k výměně. Přepočítejte si to, měla byte mít o jednu víc než já. Bylo to tam všechno napsaný, je potřeba číst.

Ona: Aha, tak fajn. Taky jste mi psala že ten medvídek je v pořádku, ale má ohlý terč. Takže jedna figurka mě nevytrhne, když 3 vyřadím. Já neměla ani jednu poškrábanou. Mějte se.
: Tak je pošlete zpátky, špatně vidím a nevšimla jsem si toho. Sama tohle nesnáším, minule mi přišla výměna nekomplet. Který figurky jsou špatný? O hrochovi jsem psala, že byl zdarma, medvídek je první a ty dvě poslední?

Ona: To už je jedno, neřešte to. Já se teď vrátila z nemocnice a nebudu lítat s figurkama. Nezlobte se, navíc mi připadá zbytečné posílat 3 figurky.
: A můžete mi říct který ty další 2 byly špatný? Měním už několik let a tohle se mi stalo poprvý, tak abych věděla na co si dávat pozor. Můžete mi ten balík poslat celý, jestli nejste spokojená, já až mi přijde od vás, ho můžu odmítnout. A nebo mi můžete poslat číslo účtu a já vám za to něco pošlu. Já to myslím dobře, sama můžu vyskočit z kůže když mi přijde něco poškozenýho.

Ona: Pošlu vám fotku, ale není to na fotkách skoro vidět. Nezlobte se, ale já mám figurky v perektním stavu. Takovou já vyřazuji.

Já samozřejmě taky, ale jsem prostě jak patrona, nosím 10 let starý brejle a v pokoji mám světlo úplně na hovno. Takže jsem z těch 600 figurek holt přehlídla 2 poškozený. Vyžaduji trest, vyžaduji nejvyšší trest. Já vyžadduji trest smrti!

Poslala 2 fotky ze 3. Terč u mědvěda byl skutečněj ohlej, mám dojem že mi přišel z nějaký výměny, já ho mezitím sehnala jinde, tak jsem ho ani moc nekontrolovala a z pytlíku ho vytáhla akorát na focení. Další poškozený byl hrošík z HH star wars, dovoluji si tu hrůzu zveřejnit:


: Jak říkám, špatně vidím a přehlédla jsem to. Pošlete mi číslo účtu, proplatím vám je. Ale až mi dojde balíček od vás, zatím nic nepřišlo. Sbírám 20 let a měním zhruba 5, tohle se mi vážně stalo poprvé. Tak prosím to číslo účtu, pošlu vám 50,- jako kompenzaci.

Ona: Jaktože vám balík nepřišel? Přítel ho posílal v pondělí. Musíte asi na poštu, už se mi stalo několikrát, že mi nepřišlo oznámení.
: Nám tu pošta funguje bez problému, zatím tu nikdo nebyl. Pošlete mi číslo zásilky?

Ona ho poslala.

: Mrknu na to, díky. Jsem tu od úterý, tak jestli mi balíček nehodila pošťačka třeba k sousedům.

Asi pět minut na to zvonila pošťačka a balík přinesla. Nebyl poslaný v pondělí, jak ženská tvrdila, ale až v úterý. Ale to vem čert, to mi žíly netrhá.

: Tak teď tu s tím byla, tak prosím to číslo účtu.
Ona: A všechno v pohodě?

Já: Nevím, jsem v práci a neměla jsem zatím čas to otevřít.
Ona: Aha, v pohodě. Tak pak napište, až se podíváte.

: Vypadá to ok, tak prosím to číslo účtu.
Ona: Poslala ho a dodala: ale nemusíte, raději bych ten doplněk ke hrochovi.

: (už tak jako rezignovaně): Nojo, ale toho máte navíc, za toho jsem žádnou figurku nechtěla.
Ona: Njn.

Protože jsem měla opravdu náročný víkend, k zaplacení slíbených 50,- jsem se dostala až dneska kolem poledne. A před chvílí mi milá měnitelka opět začala dělat ze života malé peklíčko. A tentokrát mě už vážně nasrala.

Ona: Já se omlouvám že ruším, ale teď dávám dohromady figurky a zjistila jsem, že jste mi neposlala jednoho krokodýlka.
: Proto jsem vám posílala shrnující fotku, abyste si to překontrolovala. Jakýho?

Mezitím lovím v historii, kterýho jsem teda přehlídla, protože se mi to zkrátka nezdá. V tu chvíli mi od ní přijde moje fotka, s navíc zakroužkovaným krokodýlem - jinou barvou, než jsme se domlouvaly při výměně. Já konečně našla fotky původní a udělala jsem screen, že ho skutečně nezakroužkovala.

: Připravovala jsem podle fotek, co jste mi poslala a krokodýlek zakroužkovaný nebyl. Pošlu screen, až najdu, kam se mi uložil.
Ona: Byl. Teď jsem to nekroužkovala, ale to je jedno.

: (posílám screen a už mi to nedalo a utrousila jsem): To mi ukažte kde teda...
Ona: Se mi to tam asi neuložilo, nechápu. Ale nemusíte být tak podrážděná, já měla všechno v pořádku. Naschledanou.

: Já nejsem podrážděná, ale vy na mě už od začátku útočíte. Tak jsem vám poslala dvě poškozený hračky no, za ty jsem vám dneska poslala 50,-, což je asi 2x tolik, než na kolik si je cením. Krokodýlka jste nezakroužkovala, posílala jsem fotku rekapitulace, kde samozřejmě není a schválila jste mi to.
Ona: Měla jste se zmínit, že jsou poškozené. Takové já nepoužiju. Já na vás neútočila, jen mi to nepřišlo fér.

: Dala jsem vám i papírky zdarma. Psala jsem vám, že jsem si toho nevšimla, omluvila se a navrhla několik řešení - vám je to furt málo. Peníze budete mít zítra na účtě + vám zbydou figurky, kterých se jistě někdo rád ještě ujme, byť jsou ťuklý. A hroch bez doplňku byl zmíněn v popisu a dostala jste ho zadarmo.
Ona: Směšný. Nashledanou.

: Co je směšný?
Ona: Mějte se hezky, nebudu se s váma dohadovat.

: Navrhla jsem vám výměnu zrušit nebo nabídla kompenzaci. Já nemám opravdu zapotřebí svůj volný čas trávit hádáním se ohledně poškrábaných figurek, kterých jsem si nevšimla. Tohle jsem vážně nezažila. A že mi taky přišlo už pár poškozených výměn. Mějte se.
Ona: Doplněk u medvídka byl tak poškozený, že tam roh potisku chyběl a toho jste si nevšimla? Nedělejte ze mě vola. Naschle.

: Nevšimla. Přišel mi z nějaké výměny a asi jsem ho nekontrolovala. Ale tak jsem se vám omluvila a zaplatila, nevím co víc chcete.
Ona: Nic. Naschle.

: Tak mi nepište, když nic. :) Vy jste se taky 2x překoukla a nenadávám vám. :)
Ona: Mám to uložené takto v počítači, jinak bych vám nepsala. Přemýšlejte trochu.

: V konverzaci je bohužel vidět, že krokodýlek zakroužkovaný není. I kdybych přemýšlela víc, do PC vám neuvidím. :)
Ona: Nehodlám se s vámi dohadovat, prostě mě tato výměna naštvala. Nashledanou.

: Alě děkuji, mám výborný materiál na článek. Tohle jsem ještě nezažila.
Ona: :D

: Mě taky. Takhle protivnýho člověka jsem na netu ještě nepotkala. Chápu, že kdyby existoval trest smrti, tak ho na mě uplatníte, ale bohužel.
Ona: Sama byste byla naštvaná.

: Pokud by mi viník poslal omluvu a ještě kompenzaci, brala bych to jako slušný řešení. Což se mi v minulosti nikdy nestalo.
Ona: Mě nejde o peníze. Mě jde o princip. Hezké figurky za hezké. Poškozen jsou k ničemu.

: Tak mě zabte za to že jsem si toho nevšimla.
Ona: Já to chápu, ale celé to vzniklo, že jsem se zeptala na jednu figurku a jste podrážděná už od začátku. Tak sry že jsem se zeptala.

: Vím, pytel poškozených jsem dala dětem na hraní. Nevím jak dlouho sbíráte. Já vás vidím ve sběratelském světě poprvý, ale chybovat je lidský. A fakt mě to už nebaví řešit. Navrhla jsem vám výměnu zrušit celou, nechtěla jste. A já že jsem podrážděná? To vy tu furt odmítáte všechno co navrhnu a akorát furt nadáváte. Za něco, co nemůžu. Já ten obrázek blbě neuložila.
Ona: Už nic nepište, je to ztráta času.

: A už mě to dráždit začíná, protože tohle buranský jednání nesnáším. Vy jste se překoukla 2x a to je v pořádku. Taky si myslím, děkuji!
Ona: Sry za zdržení ještě jednou, jak jsem psala na začátku. Tak se nezlobte.Tak já nevím, ve finále jsem se snížila na podobnou úroveň jako ona, ale já tohle prostě nesnáším. Na světě jsou důležitější věci. Sama si zakládám na top kvalitě a určitě jsem to neudělala naschvál. Co víc po mě chtěla? Já se tomu směju, abyste si nemysleli. A aspoň z toho je článek :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 21. května 2018 v 15:37 | Reagovat

Rád se bavím s těmi, kteří zasvětili svůj život nekalé činnosti!

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. května 2018 v 18:44 | Reagovat

Facebooková dramata :D stálo za to. Upřímně, z těch konverzací mám někdy pocit, že lidé neumí formulovat věty. Ať už píšou do chatů nebo třeba smsky.

3 Lux Lux | Web | 21. května 2018 v 23:50 | Reagovat

:D Pobavila jsi mě, to zas jo. Ale nevím, jestli bych na to měla nervy. To jsi vydržela ještě dlouho psát takhle slušně. S některými je to holt těžké...

4 Helga Helga | Web | 22. května 2018 v 21:04 | Reagovat

v podobných případech se řídím mottem moudřejší ustoupí, je to ztráta času a člověk tou diskuzí vůbec nic nezíská

5 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 9. června 2018 v 15:46 | Reagovat

A byl ty figurky od ní alespoň v pořádku? :D

6 K. K. | E-mail | Web | 9. června 2018 v 17:32 | Reagovat

[5]: No zrovna včera jsem koukala, že k tý  jedný mi neposlala takovej papírek se samolepkama, který je součástí. :D Ten zbytek jo, ale ony ty úplně nový kolekce jsou dělaný tak, že pokud s nima člověk vyloženě nedělá psí kusy, tak je nepoškodí. Ty ručně malovaný 20 let starý, co jsem ji posílala já jsou samozřejmě už trochu jinde... Nicméně jsem si psala ještě s jednou, se kterou jsem měnila, a má s ní úplně stejný zkušenosti. :-D

7 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 9. června 2018 v 20:02 | Reagovat

[6]: Nad tím prostě zůstává rozum stát a ať člověk dělá co dělá, stejně toho druhého nepochopí... protože to prostě nejde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama