Pierre Franckh - 77 pravidel pro úspěšná přání (II.)

23. června 2018 v 13:13 | K. |  Zvesela
A máme tu další příspěvek do rubriky, která je věnovaná těm veselejším věcem.

Pierre Franckh patří k mým oblíbeným autorům, i když ve svých knihách popisuje věci, které jsou lidem celkem známé a není to pro ně tedy nic nového, není na škodu si občas jeho rady osvěžit. Pro začátečníky bych ráda doporučila Jak si správně přát, kterou jsem si rozebrala zde.

Tentokrát se budu věnovat jeho dalšímu titulu, který se zaměřuje na konkrétní rady a tipy, jak si konkrétní přání splnit. Tady na blogu vyjde celkem v 7 dílech - 1. díl už je nějakou chvíli na světě, takže si ho můžete připomenout a teď hurá na díl druhý!

To vše v doprovodu vlastních fotografií.
Afirmace jsou velmi účinné. Na první pohled jsou to "jenom" pozitivně formulované věty, ale ve skutečnosti mohou ledacco ovlivnit. Je to nejrychlejší způsob, kterým můžete přeprogramovat svůj mozek. Můžete je používat kdekoli a kdykoli. Jsou jako povel, který vysíláte do podvědomí a díky tomu měníte svá stará přesvědčení. A protože náš život probíhá podle přesvědčení, můžete ho tím naměrovat.

Rozum díky nim začně rušit staré programy a začne začleňovat nové. Vědomě se zaměříme na vytyčený cíl. Začneme v to, co si přejeme, opravdu věřit. Musíme naše afirmace cítit se vším všudy, protože do života přitahujeme to, čemu věříme a co cítíme.

Úkol: Najdi si afirmaci, při které se budeš cítit silný a stále si ji opakuj v myšlenkách a pozoruj, jak mění tvé myšlenky a pocity.Je jedno, jestli si své afirmace budeme jen tiše mlčky myslet, nebo je vykřičíme do světa. Důležité je akorát prožívat naději a sílu a opakovat si je. Svému přání musíme věnovat stálou pozornost. Můžeme si afirmace říkat při čekání na autobus, při koupeli. Můžeme s nimi usínat i se probouzet. Ráno věnujme našemu přání alespoň dvě minuty po probuzení. Stačí se uvolnit a opakovat svou afirmaci.

Tyto věty jsou silnější než všechno ostatní. Musíme si je opakovat především ve chvílích, kdy pochybujeme. Je důležité afirmace formulovat v přítomném čase a kladně. Jen tím, že člověk začne rezonovat se svým přáním se mu může opravdu splnit. Náš cíl se stane naší součástí. Dobré je si na konci každé afirmace představit své vysněné přání jako film.

Úkol: Každou afirmaci prožívej s úsměvem. To tě naplní radosti a štěstím.Občas nám hlavou proběhne negativní myšlenka. A my místo toho, abychom ji nechali být, se ní ještě víc zabýváme. Všechny myšlenky chtějí být uskutečněny a proto bychom ty negativní měli stoupnout hned na začátku, protože se z počáteční myšlenky velice rychle stává reálná domněnka a ta se mění v pevné předvědčení. Krom toho mají velmi silný negativní náboj, takže působí velmi intenzivně.

Řetězec negativních myšlenek nám při plnění přání nepomohou, proto bychom jim neměli věnovat žádnou energii. A to nejlépe zvládneme tak, že použijeme afirmace. A ty budeme opakovat tak dlouho, dokud v těle neucítíme příliv pozitivní energie. Svá přání můžeme opakovat jako mantru, nebo si je napsat na papír jednorázově, pokud budeme mít pocit, že má dostatek síly. Tím se dostaneme do rezonance s vlastním přáním a nedáme pochybám šanci. Afirmaci musíme zformulovat co nejjasněji a nejpřesněji, pak budou působit intenzivně a účinně.

Úkol: Ve chvíli, kdy se ti v hlavě objeví negativní myšlenka, nebo se do ní zapleteš, použij vědomě pozitivní afirmaci.Výzkumy ukazují, že náš mozek nerozlišuje realitu od fantazie. Proto si musíme přát tak, jako by se nám už přání splnilo. Když si budeme v hlavě promítat nádherné vnitřní obrazy a vize, přesvědčíme tím rozum, že jsou skutečné a tak začneme vylučovat hormony štěstí. Pro mozek je to pak už realita. Je to jako když se na něco dopředu těšíme. Trik "dělat jakoby už se tak stalo" je velmi efektivní metodou určenou k tomu, abychom se napojili na své přesvědčení a získali emociální kontakt se svým přáním.

Pokud chceme například nový byt, představujme si, jak ho zařizujeme, jak milé máme sousedy. Fantazii se meze nekladou, zkrátka na chvíli přesvěčme svůj mozek, že naše přání se už splnilo. Čím častěji a intenzivněji to budeme dělat, tím silnější a větší bude rezonanční pole a tím rychleji se přání skutečně splní. Jestliže děláme, jako by daná situace už nastala, posilujeme tím naši důvěru. Prožíváme pocit, jak to bude úžané, až se naše přání splní. A tím oslabíme pochyby.

Úkol: Představuj si, že se tvé přání už splnilo.Radostné očekávání je super možnost, jak se můžeme emočně naladit na svůj cíl. Mozek bude představu prožívat hluboko a intenzivně, jako bychom to skutečně zažívali. A nejsilněji bude reagovat ve chvíli, když ji prohloubíme pocitem radosti. Protože když jsme šťastní, vytváříme si rezonanční pole štěstí. A podle zákona rezonance bude všechno, co s tímto pocitem štětí rezonuje, tedy všechno, co stejně kmitá, nezadržitelně přitahováno do našeho života. Naše tělo prožije zajímavou zkušenost - podobnou té "jako by už". Tím bude cítit, jak bude šťastné, až toho vytouženého cíle opravdu dosáhne.

Tím že se těšíme, utvrdíme své přesvědčení a proto není na škodu se do těchto myšlenek a představ nořit co nejčastěji. Pokud nás žádná konkrétní představa nenapadá, stačí se zamyslet nad tím, co budeme dělat, až se nám přání splní.

Úkol: Vytvoř si před vnitřním zrakem ty nejkrásnější a nejsilnější mentální obrazy. S nimi usínej a probouzej se.Když vstoupíme do kostela, začneme se okamžitě chovat jinak - nejen proto, že se to od nás očekává, ale hlavně proto, že se naladíme na mírumilovnou energii tohoto prostoru. Nasajeme ji a sami se ztišíme a zklidníme. A něco podobného můžeme zažívat třeba při poslechu hezké hudby nebo četby motivující knížky. Ihned zachytíme rezonanční pole druhých lidí nebo tónů a naladíme se na ně.

Pro náš rozvoj je důležité, abychom se obklopili lidmi, kteří nám věří a jsou přesvědčení o naší síle. Kteří nás chápou a podporují. Bohužel se ale často obklopujeme lidmi, kteří nám v tom naopak brání. Ne vždy jsme schopni ale negativní energie, které nás brzí, rozpoznat. Měli bychom věnovat víc času a prostoru lidem, kteří nás podporují.

Úkol: Napiš si na papír jména lidí, se kterými se často stýkáš a ke každému připiš vlastnost, kterou od něj přejímáš.Existuje jednoduchá a efektivní možnost, jak si můžeme zvýšit energii rezonančního pole. Nejrychlejší způsob, jak energii svého rezonančního pole zvýšit je chválení se. Není to úplně snadné, protože nám od mala bylo do hlavy vtloukáno, že nemáme chválit dne před večerem nebo že samochvála smrdí. Tato pravidla jsme tím pádem převzali a začali se jimi omezovat.

Jsme stále vedení k sebekritice. Pokud jsme byli hrdí na nějaký svůj úspěch, často se nám dostalo reakce, abychom se nepovyšovali, nebyli arogantní a nechlubili se. Nejsme tím pádem zvyklí sami sebe chválit a čassto nevěříme ani ostatním. Neumíme na sebe být pyšní.

Úkol: Napiš si seznam věcí, které se ti povedly a na které jsi pyšný.V životě můžeme dosáhnout mnohem víc, než vůbec tušíme. Ale ne vždycky nám náš vysněný cíl štěstí přinese. Často je to cíl tak náročný, že u něj nevytrváme, nebo nedokážeme ustát vlastní nároky. Měli bychom proto jít krok za krokem, tím porosteme s našimi úkoly a budeme se rozvíjet. Pak můžeme získat i to, co jsme před časem považovali za nemožné. Budeme na cestě k cíli šťastní. A šťastní budeme i v okamžiku, kdy cíle dosáhneme.

Náš cíl není konečná. Je to místo, kde nalezneme výzvy nové. Tam si pak zvoláme cíle nové, ještě větší a napínavější. Je zbytečné se snažit změnit všechno najednou, protože se tím může stát, že se přetížíme. Je důležité začít s cíli menšími, díky kterým získáme odvahu pro ty větší.

Úkol: Rozděl si své cíle na několik menších, které snadno zvládneš. Můžeš si je napsat i na kartičky, které budeš nosit u sebe.Pro formulaci přání potřebujeme slova a věty. Můžeme si je napsat nebo jen v duchu myslet. Forma, jakou jim dáme, je velmi důležitá, protože si v ní vytváříme vnitřní obrazy a i silné emoce. Čím přesnější a barvitější naše formulace je, tím silnější budou i naše emoce a obrazy. Hodně lidí pak píše dost podrobné seznamy, protože se bojí, že něco podstatného zapomenou. Ty jsou ale poměrně nepraktické, protože jsou dlouhé.

Je důležité najít podstatu svého přání. Tu najdeme tak, že přání vyjádříme co nejstručněji. Čím kratší a přesnější formulace bude, tím více se dostaneme k samotnému jádru a tím si ujasníme, co si vlastně přejeme.

Úkol: Zkrať formulaci svého přání do jednoduché pozitivní věty.Důležité a jednoduché pravidlo. Je dobré podívat se na to, co máme, s pocitem vděčnosti. Pokud těmto věcem budeme věnovat energii a pozornost, ta se tím znásobí. Děláme jednu zásadní chybu, v našich myšlenkách se spíš věnujeme věcem, které nefungují. Devět věcí z deseti je v pořádku, ale my i přesto věnujeme energii té desáté. Pokud se soustředíme jen na to negativní, tak ho taky dostaneme.

Je spousta lidí, kteří si nedokáží nebo nechtějí užít to krásné. Protože čekají, že přijde zas něco špatného. Bojí se toho, že když přijde něco hezkého, tak se následně propadnou hluboko. Pokud chceme v životě hojnost, musíme se zaměřit na to, co se nám v životě líbí. Musíme se soustředit, aby to pozitivní převažovalo nad negativním. Vnímejme s láskou a vděčností, co máme.

Úkol: Pozoruj hlavně to, co se ti ve tvém životě líbí, za co jsi vděčný.Pokud se v klidu podíváme na to, co nám v životě už dobře funguje, možná budeme překvapení, že je toho mnohem víc, než jsme si mysleli. Od mala jsme byli vedeni k tomu, abychom se srovnávali s ostatními a kvůli tomu jsme si navykli lpět spíš na tom, co nemáme a co nám chybí. Pokud se znovu spojíme s pocitem hojnosti a blahobytu, můžeme si přitáhnout tento stav pomocí zákonu rezonance do svého života.

Je dobré si najít klidnou chvíli pro sebe a vyvolat si všechny krásné okamžiky, které jsme prožili. Vše co jsme dokázali, komu jsme pomohli a udělali radost. Podívejme se na to i z druhé strany - kolik lidí kdy pomohlo nám, kolik lidí nás má rádo. Klidně si všechny tyto hezké věci můžeme vypsat na papír. Díky tomu povzbudíme pohyb nových myšlenek, protože místo toho, abychom dumali nad problémy, si uvědomíme všechno dobré, co máme. Čím častěji budeme tohle cvičení praktikovat, tím více věcí si uvědomíme.

Úkol: Pozoruj věci, které ti v životě dobře fungují a napiš si je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 24. června 2018 v 8:53 | Reagovat

Hezká kniha, hezký článek a fajn zjištění, že tohle dělám, aniž bych si knihu přečetla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama