"Co prosímtě děláš tak časově náročného?"

28. července 2018 v 15:15 | K. |  Klávesnicí
Není to tak dávno, co jsem si kamarádovi postěžovala, že mi 5 hodin spánku denně nějak nestačí. Na jeho doporučení, ať teda chodím spát dřív, jsem popravdě opáčila, že to úplně nestíhám. Záhy mi přišla odpověď: "Co prosímtě děláš tak časově náročného?"

Vlastně mě to i celkem urazilo. Už jednou jsem mám dojem psala článek na téma, kolik by musel mít den hodin, aby člověk všechno hezky stíhal a ještě mu zbyl čas na odpočinek a především kvalitní spánek.Od té doby, co mám novou práci, tak vstávám v 6. Pravda, teď je léto a okurková sezóna se dotkla i našeho shopu, takže od úterý do pátku chodíme do skladu o hodinu později. Momentálně je tam celkem klid, takže mám čas během pracovní doby i trošku odpočívat - v klidu se najíst, přečíst si noviny, vyluštit sudoku (popř. vztekat se že jsem blbá a nedovedu vyluštit sudoku). Končíme o něco málo dřív. Cestou si skočím ještě obvykle na nákup a doma se tedy objevím mezi třetí a čtvrtou odpoledne.

Následuje regenerační pauza. Ta probíhá tak, že sebou plácnu na koberec do obýváku a své bezvládné tělo nechám napospas psovi. Ten to hojně využívá a tak tam na mě prská, funí, popř. si lehne ke mně, namíří svůj zadek přímo k cíli a pak se mě snaží tiše, žel ne bez povšimnutí, dorazit. Když se zmátořím, mé kroky vedou do kuchyně, kde se pustím do vaření. Jsem člověk líný. Jsem člověk praktický... Takže vybírám jídla, která nejsou časově náročná na přípravu. Obvykle tedy do 20 minut mám hotovo.

Odejdu do pokoje, tam si zapnu televizi. Kdysi jsem ji ne vyloženě odsuzovala, ale žila jsem v domění, že ji k životu nepotřebuju. A skutečně, když jsme se odstěhovali tehdy s ex, nějakou dobu jsme ji neměli, ale po tom, co ji odněkud dotáhl, jsem si na ni jako na společníka zvykla. Přiznávám ovšem, že jsem dost stereotypní, "koukám" pořád dokola na Přátelé. Nicméně poslední dobou jsem to trochu oživila, takže začnu HIMYM, Průměrňákama, pak zase HIMYM, když na Nově dávají Kriminálku Anděl, přepínám pak tam a poslední dobou jsem si zas oblíbila Comeback. No a Přátelé pouštíme až na usínání.


A teď před sebou mám tedy volné odpoledne a je jen na mně, jak s ním naložím. Mám hodně zájmů a koníčků a docela mě mrzí, že se jim nestíhám plnohodnotně věnovat.

Momentálně hodně času věnuju obchůdku. Ano, nápady i energie něco dělat se vrátily a tak dělám. Letos to asi nebude, ale příští rok už budu mít slušnou základnu k tomu, abych své výrobky nabídla. Jak se mu tedy věnuji, zatím takhle v zákulisí? Hodně času mi zabrala "studie" prodeje na internetu. Možná to máte v sobě, já ne a proto jsem si prošla nespočet diskuzí, článků a posbírala všechny ty rady a tipy, který by mě vživotě nenapadly. Když už jsem měla teorii zmáklou, vymýšlela jsem samotný koncept. Chci aby to mělo příběh, postavy, takže vymýšlím osudy jednotlivých "tvůrců". No a to nejdůležitější - zboží. Mám několik okruhů, kterým se chci věnovat. Teď třeba vyrábím šperky z křišťálové pryskyřice. Samotná práce s ní není zas tak časově náročná, ale je potřeba, abyste pak byly šperkům v dosahu, protože se v nich tvoří bublinky a ty je nutné propichovat.

Takže kromě samotné výroby, která samozřejmě není otázka minut, musím ještě vymýšlet co dál, nahrávat zboží na Fler (zatím jako sryté), psát mu popisky, vymýšlet klíčová slova. To nejhorší mě teprve čeká - fotit. Můj původní záměr mít fotky "sterilní" jak z profi eshopu se díky změnám samotného příběhu obchůdku změnil na "chci nějaký free cool fotky z přírody", tak teď zas vymýšlím aby to dávalo smysl a aby to hlavně bylo proveditelný za každýho období a na každém místě. No a nebudu vůbec snad ani zmiňovat, že jsem foťák vytáhla asi po dvou letech, takže se nanovo seznamujeme.


Tak, to byly vpodstatě moje dvě práce, teď se budu věnovat koníčkům. Moc ráda bych si dodělala pořádek ve sbírkách, aktualizovala blog o nich - mám rozdělané kinderky i CD. Autogramy jsem cíleně sbírat přestala, ale taky mi sem tam nějaký podepsaný CD přibyde. Jestli někdy kinderka dodělám, to šáňo bouchnu... Chtěla bych taky dokončit alba Chinasek a Kluse, už jsem do nich nezpracovala akci ani nepamatuju, ani nevím jestli to dám všechno ještě dohromady.

Pak je tu samotný blog. Protože je léto, tak v mých VKV jsou teď prázdniny. Er. jsem poslala do prdele takovým způsobem, že si raději zas změnil číslo (a teď mě mrzí, jak jsem se zachovala), policajt na mě dlabe (včera jsme zas vymýšleli, jestli bych mu neměla prostě napsat, ale je mi to hloupý), v práci jsem nikoho zajímavýho nepoznala. Minule jsem měla "rande", ale nic tam nepřeskočilo, byť byl ten kluk moc fajn. A kupodivu mě už přestaly bavit i ty náhodný šuky někde bůhví s kým. Takže v mé nejoblíbenější rubrice není zkrátka o čem psát! Takže vytahuji postupně témata, která jsem si chtěla rozebrat a která se netýkají žádných vocasů. Minule jsem pustila do světa Bláznivý pozérský vegani, z toho mám fakt radost. Krom něho mi v rozepsaných trčí spousty, myslím si, zajímavých témat...

No a máme tu učení jazyků, který je teda v mém případě asi marné, psaní knihy do šuplíku, nějaký to samovzdělávání. Duchaplné diskuze v mé komunitě. Sem tam člověk vyrazí někam na celé odpoledne s kamarády, popř. na nějakou kulturní akci nebo se psem na procházku.

Nesmím ani zapomenout na to, že člověk se o sebe snaží sem tam i trochu dbát a to taky zabere nějakej čas. Pravda že jsem trošku rezignovala a neholím si denně nohy, ale stejně.

A nakonec zbývají i povinnosti. Jsem bordelář, takže je tu pořád co uklízet, sem tam se vrhnu do úklidu přenosnýho harddisku - to taky zabere tak rok v kuse. :D Hodně věcí jsem naházela do příslušné složky s názvem "bordel" a tam si to nějak žije vlastním životem.

Cvičení. Takový cvičení zabere další hodinu. A teď se teda přiznám, že na to totálně peču a stydím se, protože jsem tlusté rozkydlé prase. Jo, a taky si čistím karmu a dělám pro Border kolie v nouzi.

A pak jsou tu ty poslední chvíle, kdy mi není třeba dobře, nebo mám za sebou fakt hardcore směnu a zkrátka se mi nic nechce. To se pak sprostě flákám u diskuzí na Vintedu, hraju bonbony, sudoku, projíždím jen tak Aukro nebo Pinterest, vybarvuju antistresový omalovánky, dopřávám si autoerotiku, utrácím dolary na Wish nebo Aliexpressu, povídám si se svým andělem, prohlížím si vtipný obrázky na FB a tak dále a tak dále. A večer pak sedím v obýváku se skleničkou vína.


No, nemám pocit, že bych patřila mezi lidi, co přijdou z práce, hoděj sprchu, kouknou na film a jdou spát. Možná že ani těch aktivit nemám tolik, nedělám nic aktivně "povinně", vše je v mé režii, ale i tak se nepovažuju za lenocha, co nemá co dělat.

A jak jste na tom vy?
Máte čas na svoje koníčky a povinnosti?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MOE MOE | E-mail | Web | 29. července 2018 v 8:55 | Reagovat

Celkem pestrý život. U mě to je podobně hektické. Budíček v 5, z práce skoro v 6, přebírám syna, až usne tak mám čas chvilku na sebe a spát. A znova a znova a znova. xD

2 nudistka nudistka | Web | 29. července 2018 v 10:39 | Reagovat

Myslím, že opravdu nejsi žádný lenoch, jen to na mne celé působoli tak, že v tom, co děláš nejak bychí radost, ta upřímná ... což se pak odráží v tvém elánu, chuti a síle.

3 K. K. | E-mail | Web | 29. července 2018 v 14:27 | Reagovat

[2]: Tak to působí mylně, rozhodně se do ničeho nenutím a ze všeho, co se mi podaří, radost mám. Aktuálně tu jásám z nové kolekce šperků, která předčila mé očekávání.

4 Heaven Heaven | Web | 4. srpna 2018 v 14:41 | Reagovat

Myslím, že je to hlavně o nastavení těla, někdo potřebuje spát víc, někdo míň, to neznamená, že jsi lenoch. A záleží na denní době, někdo rád vstává dříve, někdo později. Já si třeba nedokážu představit, že bych spala 5 hodin denně, to maximálně v létě, kdy nebývám tolik unavená, popřípadě nemůžu spát kvůli horku :-D Ale jinak alespoň 7 hodin :D

5 K. K. | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 15:36 | Reagovat

[4]: Já jsem unavená pořád, je jedno jestli spím ty svoje 4-5 hodin nebo zmáknu 8-10, připadám si jak mátoha. Tak možná proto raději něco dělám, než ztrácet čas spánkem, kterej je mi stejně k prdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama