Co bych zde vylepšila a kdo mi chybí?

10. srpna 2018 v 20:20 | K. |  Plkám

Včera jsem si po dlouhý době našla čas, kdy jsem si skutečně sedla a přečetla všechny vydaný články na aktuální Téma týdne. A protože jsem už taky poměrně blogová vykopávka (na sladký melodii budu slavit brzo 5. narozeniny a články z předchozího blogu, které jsem si sem přesunula jsou skoro 10 let starý) rozhodla jsem si do toho trošku virtuálně zakecat.

Objeví se tu i věci, které už byly řečený u kolegů blogerů, ale pokusím se vnést i nějaké vlastní nápady. Tak tedy, hurá na to.


Přiznám se, že spousty dlouho nefungujících funkcí jsem dlouho nezkoušela, takže možná si tu budu stěžovat na něco, co už je dávno opravené - v tom případě poprosím o koment, že jsem jen zaspala - zatím jsem postřehla jen, že se dá již přihlásit do administrace blogu přes mobilní Chrome, což mi stávkovalo nějaký 3 dlouhý roky...


Administrace a editor článků: Jsem člověk konzervativní a stávající, byť asi nemoderně vzhlížející, administrace mi celkem vyhovuje. Co mi už nevyhovuje, že jsou zde funkce, které jsou nám k prdu, jelikož nefungují. Vím, že se dají obejít nějakými fígly, ale tak si to nepřestavuju... Za největší průser považuju, že se občas článek sice uloží tak jak má, ale za pár minut ho už v rozepsaných nenajdeme. Jednou mi takhle dokonce zmizel text z článku, který už byl vydaný (a který se navíc dostal do výběru TT, naštěstí jsem se nějakým zázrakem přes historii k němu dostala a obnovila ho, ale byly to nervy!) Asi namítnete, že si mám vše psát nejprve do notebooku a pak jen překopírovat sem. Tam se dostáváme do další nepříjemnosti, která obtežuje můj blogovací život - všechny mezery mezi jednotlivými částmi článku se mi automaticky vymažou a mám z toho jednu velkou, navíc na levo zarovnanou, chumlu textu.

Když jsem si založila blog o sběralelství, chtěla jsem si do menu hodit vyhledávací funkci přímo od blog.cz. Bohužel, nefunguje. Nefunguje mi ani tady, tenkrát jsem se to snažila řešit se Standou, a jak mi ve všem celkem ochotně vyhověl, tohle už nevyřešil. To mi přináší první nápad na přidání funkce - líbilo by se mi vyhledávání konkrétního článku i v samotný administraci. Občas se vracím k něčemu starému a i když vím, jak jsem si článek pojmenovala, už si nevybavím kdy byl vydaný.

Líbilo by se mi, kdyby se dala měnit barva písma v článku, popř. použít třeba podtržení slova. U některých článků by to určitě pomohlo k přehlednosti. U několika kolegů jsem četla o nápadu na korekturu textu. A protože jsem čím dál tím větší negramot, tohle bych uvítala všema deseti!

Už kdysi jsem psala článek o tom, co bych zde změnila. Včera jsem do něj nahlídla, většina věci mi už nepřijde důležitá, či se opravila, ale pár by se mi jich stále líbilo - třeba mít možnost zařadit jeden článek do více rubrik. Když jsem hodně psávala reportáže, občas jsem takhle vydala dva stejný články a to mi přijde zbytečný. Osobně nevím, jestli bych to momentálně hojně využívala, přecejen jsem se omezila skoro výhradně na deníček, ale věřím, že by se našli lidi, kteří by ji ocenili. Dalo by se to pojmout i jako soukromý výběr nejlepších článků - ty se kterými jste spokojenější víc než s ostatními, byste si mohli střádat do nějaký "TOP rubriky".


Obrázky a galerie: Jsem bordelář. Ale sem tam bych si chtěla v galerii udělat pořádek a jednotlivý obrázky si uspořádat k obrazu svému. V tomhle bych uvítala možnosti, jako má třeba FB ve svých albech - jen chytnout a přesunout fotku tam, kam chci. Není to pro mě životně důležitá funkce, ale byla by mi příjemná. Některé obrázky občas omylem nahraju napřeskáčku, jiné třeba používám opakovaně a takhle k nim musím kousek rolovat, kdybych si je přesunula nahoru, ušetřilo by mi to tak sekundu života a to už se vyplatí, ne?

Moc bych si přála, aby se opravilo hromadné nahrávání, které mi v Chromu prostě nejde. (A v Exploreru je to zas tak pomalý, že to už mám jednodušší nahrávat po jednom). A aby se jim dal dělat rámeček tak, jak vždycky šel a ne to nějak složitě ochcávat.


Komentáře: Od obrázků hurá ke komentářům, protože se mi v jednom článku líbil nápad na vkládání obrázkových komentářů. To mi přijde úplně hrozně super a prosím, prosím, chci to! A já bych ještě dodala, že by bylo velice fajn mít možnost své komentáře editovat, protože co si budeme povídat, občas v zápalu touhy po vyjádření se, člověk udělá hrubku a pak by si ji rád opravil a ono to nejde...

Na Srdci se teď diskutuje o captche. Já asi nejsem cílovka na viagru a dětský porno, takže se mi spameři tady vyhýbají, ale je pravda, že na Sbiratelku mi celkem hojně útočí a sem tam to všechno promazat je opruz. (A jak jsem se někde dočetla, nebylo by špatný, kdyby se daly tyhle nevyžádný komenty mazat nějak hromadně tím, že by se zaškrtly a šup s nima do hajzlu). Jako pokud to nebude stylem: "Označ všechny čtverečky, kde je výloha", tak s tím nemám problém. Na hodně stránkách jsem viděla jen jedno okýnka, kde stačilo zaškrtnout, že nejste robot, to si myslím, že by komentující neodradilo.


Žebříčky a statistika návštěvnosti: Osobně používám dlouhá léta Toplist, na ty místní statistiky jsem nechodila už od samotného začátku, ale když už to tu je, proč to nefachčí? Žebříčky nej článků taky dost pokulhávají, teď očividně fungují, ale posledně (posledně cca 10x) to nešlo.


Dodržování slibů: Jestli něco nemám ráda, tak to, když někdo něco slíbí a nedodrží to. Mám na tyhle lidi opravdu štěstí - ať je to brácha, moji mentální partneři, zaměstnavatelé nebo rodinný příslušníci, často něco naslibují a pak se na mě vyprdnou. A je mi moc líto, že se s tím setkávám i zde - na místě, který beru jako koníček a kde trávím svůj čas pro nějaké zlepšení nálady. A proto po všech těch menších zklamání se zatím nebudu radovat, že se to tu změní jak mávnutím kouzelného proutku. Jako já chápu, že jsme jen banda obyčejných pisálků, ale co si budeme povídat, nějaký příjem z reklam a kliků z nás jistě máte, tak by bylo fér nám nelhat.


Katalog blogů: Když chci hledat něco nového ke čtení, můžu si otevřít titulku, kde mám na výběr z pár lidí v nefungujícím AK nebo pisatelů na aktuální TT. Tam aspoň trošku vím, co mě po rozkliku čeká, protože se zobrazuje i začátek textu. Ve chvíli, kdy ale začnu pátrat na vlastní pěst, třeba v žebříčku nejnovějších článků nebo v blozích podle tématu, je to vždycky sázka do loterie, obvykle ztráta času. Proto by se mi líbilo, kdy by si třeba každý mohl vypsat do profilu svého blogu klíčová slova, na co je zaměřený, o čem píše (v mém případě by to bylo třeba: víno, tequila, Ukrajinci, dementi...) a vy byste podle toho slova mohli hledat. A ještě by bylo fajn, aby to vyfluslo nějaký náhledy blogů, něco jako je v "Blog dne", aby člověk měl tušení, na co kliká. Ale to je asi nereálné přání...


"Fanklub" konkrétního blogu: Vím, že existuje bloglovin (a taky tam profil mám), ale líbilo by se mi, kdyby taková podobná funkce byla i zde. Opět jsem se inspirovala Facebookem - totiž občas narazím na své jméno v seznamu oblíbenců některých blogerů a moc mě to potěší, takle by ten člověk dal "odběr" přímo na konkrétním blogu, ale tak, aby to i autor viděl. Mám dojem, že jsem to zahlídla na blogspotu, takže to je určitě proveditelný.


Autorský klub: Já jsem sice členem (a jako milovník absurdit mě baví být členem něčeho co neexistuje), ale je naprd, že nás aktivních je už poskromnu a tak na titulce běhá pár stejných jmen stále dokola. Dřív se zavedlo pravidlo, že má člověk na titulku poslat jen jeden článek, ale teď aby kolikrát čekal 2 dny, než se za ten jeho stávající dostane něco dalšího. Sem tam na něco kliknu, nenarazila jsem na někoho, koho bych chtěla vyloženě vyhodit, protože stále zastávám, že každý máme vkus jiný a co zajímá ke čtení mě, nebude zajímat někoho jinýho - stejně tak moje články pár lidí očividně baví a jiný to nebudou číst ani kdyby je platili, tak to prostě je, ale bylo by hrozně bezva nabrat nový lidi. A klidně i 100 lidí, jen ať se to točí a obměňuje často.


No a úplně závěrem si jen postýskám po mých oblíbených autorech, co na blog již prdí. U některých jsem kdysi zjistila, že někam prchli, ale ztratila jsem kontakt, takže to je taková prosba a výzva pro vás, pokud víte, kde aktuálně fungují, udělejte jim reklamu, ráda mrknu, jak se jim daří.

Chybí mi Bels, která na to přes rok prdí i na nové adrese :), Destinaetus, který se výrazně v komunitě projevoval a dokonce chvíli vedl i vlastní rubriku na klubovém blogu - tuším že se to jmenovalo designerský pranýř, či tak nějak. I když jsem nebyla žádný velký fanoušek, celkem inspirativní pro mě byla i Edita Holá, která se ani do adminu dle reklam nepřihlašuje. Zajímalo by mě, co se stalo s Es, která mi sice lezla na nervy, ale dle jejich článků měla dost trápení a chtěla bych vědět, jestli se jí z toho povedlo vylézt a taky s Enitas, která byla podobně cáklá jak já a proto jsem ji ráda četla.

Kdepak asi poletuje můj oblíbený Holoubek. Co asi dělá Houp? Ještě se stále bojí berušek? Bavily mě fotky LoveShy, vtipný články Mengano (která alespoň zanechala stopu včera u Míši). Dřív jsem se navštěvovala s Míšou, která shodou náhod vydala svůj poslední článek na moje narozky. Byla bych ráda, kdyby se vrátil Vikomt a Sever-Rat. Dobrej byl i Vzteklej pes, kvůli kterýmu jsme tehdy ukazovali kozy, nebo Adam Dilda.

Z těch, který nemůžu najít vůbec, nebo se už nepřihlašují by mě zajímala Petra, Verunka, nebo ti, kterým jsem nikdy pořádně nerozuměla, ale o to víc mě fascinovali - Lennie Heroin a kE. Stejně tak mě fascinovala urejpaná Alisa, která mě nesnášela, ale myslím si, že za těch pár let, co se ze mě stal pilnej cynik, bychom možná nakonec nějakou společnou řeč našly. Bohužel, její blogy už neexistují, psala o sobě, že je nemocná a podle všeho před pár lety umřela - jestli to byla jen falešná hra, nebo fakt, se už asi nikdy nedozvíme. A jako poslední mě napadá Annie, která mě pravidelně četla, komentovala skoro všechno a ze dne na den přestala a na moje zprávy už nikdy neodepsala. Doufám, že seš v pořádku.


Na blogu jsem nějakých dvanáct let a i když je to tady středověk oproti všem těm wordpressům, ráda bych zde zůstala. Tak si moc přeju, aby se to tu už opravdu dalo trochu do pohybu. Možná mě ještě nějaký spásný nápad napadne, ale myslím si, že jsem sepsala to nejdůležitější. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 i-love-writing i-love-writing | Web | 10. srpna 2018 v 21:09 | Reagovat

S těmi Žebříčky a statistikou návštěvnosti, máš pravdu. :-)
I s tím Hromadným nahráváním, to by se mi také hodilo. Kdysi mi to šlo, teď ne. :-(
Pres IE, bych to nedělala. Jednou jsem to zkusila, a už nikdy víc! :-?
To už radši zkusím, jestli by to nešlo přes něco jiného. I když je pravda, že jen kvůli teto věci, stahovat další prohlížeč, abych si tedy mohla zjistit zda to tam nepůjde. To, už to raději nechám jak to je. :D

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. srpna 2018 v 21:19 | Reagovat

Taky mě napadá třeba em. Ta psala dobře, zajímavě, pak blog zrušila, založila nový, ale nikdy ho už nerozjela. Tý je taky škoda. Bohužel, taky beze slova. To je nejhorší, když se někdo prostě odmlčí ze dne na den. Když napíše článek, že s tím končí nebo něco, nebo když u něj aktivita hodně poklesne, ozve se jednou za čas a pak se hezky kontinuálně odmlčí, to se dá pochopit a odůvodnit, ale ze dne na den se odstřihnout... u pár oblíbených blogerů se to u mě taky stalo, bohužel i u některých, z kterými jsem komunikovala i mimo blog, a strašně často mi přijde, že to udělají vždycky chvíli po tom, co k nim začnu chodit pravidelně a dostaneme se do kontaktu. To už jsem na férovku takhle jednoho blogera varovala, že se to u mě záhadně stává, nevěřil, ale odmlčel se zanedlouho :D Jen je to prostě škoda.

3 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 10. srpna 2018 v 22:24 | Reagovat

Pekne si to celé zhrnula. So všetkým sa dá iba súhlasiť. :-) To hromadné nahrávanie fotiek mi až tak nechýba, keďže nie som z tých, ktorí nahrávajú niekoľko fotiek naraz. To tlačítko Nejsem robot je na blogspote, a vôbec mi to nevadí. To by mohlo zabrániť spamerom. Inak, teraz ako som sa dozvedela ako sa mažú komentáre, tak mi to ani extra nejak nevadí. Veď vymažem toho spamera, zablokujem IP, a je.
Fanklub blogu by mohlo byť zaujímavé, aj keď som nejak extra nepochopila, že ako by si si to predstavovala (asi je už veľa hodín :D).
Inak ma tvoj článok aj miestami bavil, hlavne že by ti to sekundu života ušetrilo a pod. :-D Pousmiala som sa pri niektorých vetách, ďakujem. ;-)

[2]: Em...tá chýba aj mne...súhlasím s tebou...minule som navštívila znova jej blog, a v komentároch som čítala, že bola niekde v nejakej show, a zlé reči tam o nej písali komentujúci, že ťahala od niekoho peniaze a pod.,....tak ktovie...

4 Aduna Aduna | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 22:25 | Reagovat

:D mi tak připadá, že co tady není Standa je blog úplně v lese :D Nedávno jsem se k blogování vrátila a přišla jsem a AK, který nefunguje, hromadné nahrávání obrázků nefunguje....to mi asi vadí nejvíc, to ostatní se dá přežit...i když ty statistiky jsou též dost mrzuté.
Já osobně bych třeba ocenila i nějakou appku do mobilu, ale o tom si asi můžu nechat jen zdát. :D

5 stuprum stuprum | Web | 10. srpna 2018 v 23:26 | Reagovat

Smutné je, že se nikdy nic nezlepší. :)

6 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 7:28 | Reagovat

Dobrý článok, s mnohým súhlasím. Ja mám blog tiež rada a nikdy som neuvažovala nad zmenou domény, hoc aj mňa tento portál niekedy štval. Obrázkové komentáre by boli super. Rovnako aj tá editáciu textu viac podľa autora. Tiež mi to niekedy rozhádže odstavce a ďalšie veci a ja mám potom iba dalšie nervy.

Inak, mne hromadné nahrávanie obrázkov šľape ako hodinky (používam mozillu) :-)

7 padesatka padesatka | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 9:28 | Reagovat

[4]: " v lese" je dokonalý, proč já, sakra, furt mluvím a píšu sprostě, když se dá vyjádřit tak hezky...
Možná mám moc ráda "R"... :-D

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. srpna 2018 v 9:50 | Reagovat

Přesně, chybí mi lepší editor, neobratné je i vkládání linku do článku (obcházím to editací přes html).
A hlavně bych chtěl nějakou funkci, která by mi umožnila zazálohovat všechny moje články.

9 K. K. | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 10:34 | Reagovat

[1]: Kdesi jsem se dočetla, že v Mozille to funguje.

[2]: Jestli ty jim nenosíš nějakou blogerskou krizi! :D Připomeň mi prosím em, něco mi to sakra říká, ale nevzpomenu si :D

[3]: Blbý je, že ti spameři, mám dojem, IP pořád mění, takže ta blokace je v tomhle naprd. Jako taky mi sem občas přijdou, ale ti pochválí článek a zanechají odkaz na sebe, necpou mi sem aspoň dětský porno.

[4]: Je fakt že Standa aspoň psal nějaký ty články na Srdce, který byly zajímavý, denně měnil články dne, takže to působilo, že to tu není tak mrtvý. Aplikace do mobilu by byla super, i mě napadla, ale jaksi jsem to považovala za ztrátu, pochybuji že se tu zlepší i toto :D

[5]: Jojo, pravdu díš.

[6]: Už jsem někde četla no, že v Mozzile to jde, ale s tou nějak neka :-?

[7]: "Jak je ta čeština bohatáááá."

[8]: Zálohování článků by nebyla vůbec špatná funkce!

10 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 11. srpna 2018 v 12:07 | Reagovat

[9]: http://empty-island.blog.cz/ tohle je ten nový blog, který opustila prakticky okamžitě. Určitě ji znáš, byla všude, komentovala všechno a pak najednou zmizela. Koukám, že jak píše Lucky Lady, podle jednoho komentáře tam spadla do dluhů/udělala je někomu, těžko říct, jestli je to pravda. Ale jestli se ocitla v něčem takovém během posledních let, je jasný, že blog byl to poslední no.

11 K. K. | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 12:29 | Reagovat

[10]: Jojo, nakonec jsem si na ni vzpomněla, taky mě kdysi četla. Díky za odkaz, tenhle novej blog jsem najít nemohla. :)

12 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 11. srpna 2018 v 12:44 | Reagovat

Editaci komentářů bych taky uvítala, protože občas se nějaká ta hrubka nebo překlep podaří každému. Když na to dotyčný přijde, dá se to sice opravit v nastavení článku, ale chvilku to zabere.

13 Martina Martina | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 15:48 | Reagovat

Postřehy jsou skvělé, některé mě ani nenapadly. :-) Souhlasím s tebou, ale hlavně buďme rádi, že ten blog máme. :-) každopádně zlepšení by bylo úžasné. :-)

14 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 11. srpna 2018 v 16:31 | Reagovat

Všechno jsou to moc krásné nápady. Třeba to podtržení slov mi vyloženě chybí. A taky používat více písem. Jiné písmo bych měla v rubrice zápisky, jiné zase v rubrice povídky.
Editace komentářů je potřeba už úplně. Občas, když nemám den, píšu úplné gramatické, pravopisné a vlastně i stylistické kraviny. Občas by se mi to hodilo.
Ale mohli by obnovit autorský klub. Občas mám chuť se do něj i přihlásit. Nebo do nějakého jiného klubu.

15 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 10:58 | Reagovat

Zařazuji do výběru na TT. Hezky jsi to shrnula. :-) Ne všechno bych já vyloženě potřebovala... a změnit barva textu článku nejde náhodou? :) Ale třeba editaci komentářů beru všemi dvaceti. :)

16 K. K. | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 16:48 | Reagovat

[12]: Tojo, ale když takovej komentář šoupneš k někomu jinýmu, tak už ho neodstraníš a nepřepíšeš.

[13]: Tak hlavně by bylo fajn, aby to co tu je, aby fungovalo žejo. To mě vytáčí nejvíc. Plus ty lži od vedení, to mi přijde jak výsměch.

[14]: Tak leda zkusit napsat vedení, ať tě přidá do seznamu, Standa to takhle praktikoval, i když už byl klubový blog dávno smazaný.

[15]: Nojoooo, ono to jde. O_O Jsem si nějak nevšimla. :-D A děkuji za výběr :-)

17 MarijaKes MarijaKes | Web | 29. srpna 2018 v 11:51 | Reagovat

editaci vlastních komentářů bych brala všema deseti od té doby, kdy mám chytrý mobil, který mi debilně, i když se snažím háže do textu totální nesmysly. Většinou to zjistím až po odeslání a pak se zděsím. A nejde to opravit. Pak mě mají všichni za debila s chytrým mobilem. :-(  :-!  O_O  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama