Chinaski

Konec s Chinaski

19. listopadu 2017 v 23:01 | K.
Tak jo, není obvyklý abych vydala dva články denně a už vůbec si nedovoluju spamovat titulku abych tam poslala oba najednou... Ale nynější situace si to žádá (i když je možný že se ten můj odpolední výlev ztratí za dalšími novými příspěvky než tohle dopíšu).

Přátelé, já jsem NASRÁN!!! Chinaski znám od pradávna, táta je poslouchal už když jsme s bráchou byli malý parchanti. Člověk je vlastně zná i když nechce, mají hodně rádiových relativně vlezlých hitů a tak se stane, že si tak jdete na koncert a tam zjistíte že skoro všechno znáte nazpaměť. Za pár dní to bude přesně 10 let co jsem na ně šla poprvý. Tehdy koncertovali v T-mobile aréně v Holešovicích. Lístky jsme měli na sezení. Přiznám se, že mě zas tolik nenadchli...

21. 12. 2014 - Vánoční mejdan v LMB

22. prosince 2014 v 12:37 | K.
Parta mladých krásných umělců z Prahy vydala před nedávnem - podle svých slov - přelomové album a protože kapacita Hard Rock Café byla značně omezená, rozhodla se křest zopakovat ve svém nejoblíbenějším klubu - Lucerně Music Baru - a to hned 3x.

Na první dva koncerty se mi lístky sehnat nepodařilo. Proto jsem tedy s koupí dvou lupenů na přidaný vánoční koncert neotálela. S kým jiným také zakončit tento rok, než s moji oblíbenou kapelou Chinaski.

21. 11. 2014 - Tradiční hlasování do Slavíka

19. prosince 2014 v 9:49 | K.
Členem fanclubu Chinaski jsem se stala asi rok po jeho založení. Nebyla jsem tedy na všech akcí, utekla mi třeba generálka turné v Třebíči nebo soukromý koncert v Nouzově. Kvůli tomu jsem bohužel nestihla osobně poznat bubeníka Pavla.

Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem otevřela dveře od základní školy, kde probíhala generálka Autopohádek a vstoupila tak do svého nového života. Spousty tváří jsem znala z fotek, ale i tak mi v tu chvíli přišli všichni děsně cizí. Rozpačité seznamování, pohledy...

Teď po těch pěti letech jsem už i já tou "starou gardou" a mezi fanclubáky jsem si našla několik velice dobrých přátel. Měla jsem šanci poznat svou oblíbenou kapelu osobně a všechny ty veselé a nezapomenutelné zážitky by byly na pěknou knihu.

Jedna z těch TOP akcí se udála v pátek 21. listopadu...

24. 10. 2014 - Křest Rockfield

26. listopadu 2014 v 19:02 | K.
Hodně interpretů rádo tvrdí, že "tahle deska je už definitivně poslední". To samé jsem zaslechla i o "Není na co čekat" od mých oblíbených Chinaski. Přecejen jim to ale nedalo a ke 20. narozeninám si nadělili bestovku se dvěma novými singly.

Vyprodaná O2 aréna pro ně možná byla tím pravým signálem, že do starého železa ještě nepatří, a že by si fanoušci další desku zasloužili... A tak se stalo, že se parta mladých krásných umělců sebrala a po měsících "šuplíkové" práce odjela do Walesu natočit svou 9. řadovku. A to rovnou do studia Rockfield, kde natáčeli takové hvězdy jako Queen nebo Coldplay.

A jak to dopadlo? To jsme mohli poprvé posoudit na říjnovém vyprodaném křtu v pražském Hard Rock Café. A já bych si na tento večer ráda zavzpomínala...

7. 10. 2014 - Chinaski na Back to school

25. října 2014 v 23:31 | K.
Měla jsem celkem dlouhou koncertní pauzu a své oblíbence jsem dost zanedbávala. Teď se cítím jako znovuzrozená a vymetám jednu akci za druhou. A je to boží. Tou předposlední byl koncert v rámci turné Back to school na pražském Výstavišti, kde jsem nemohla samozřejmě chybět.

31. 8. 2014 - Když Chinaski, tak na živo!

3. září 2014 v 12:39 | K.
Čas pádí, čas letí a doby, kdy jsme s fanclubem vymetali jeden koncert za druhým jsou asi nenávratně pryč... Tehdy jsem byla "mladá" - bylo mi 17 a kromě školy jsem neměla žádné povinnosti. Jezdili jsme prakticky po celé republice a zažívali úžasné chvíle.

Kapela Chinaski mi v takovém nahovno-období ukázala, že svět je plný báječných seznámení, a že jaký si to uděláš, takový to máš. A já si to fakt naplno užívala. Z některých fanclubáků se stali dobří známí, z některých kamarádi a z pár přátelé. Poznala jsem lidi, kteří jsou zodpovědní za písničky, které ráda poslouchám už od mala a zažila s nima mnoho legrace.

15. 11. 2013 - Hlasování do Slavíka a Slavičí mejdan

16. listopadu 2013 v 19:40 | K.
Včerejší den byl ve znamení tradičního hlasování do Slavíka pro naše Chinaskiho bratry, kterého jsem se samozřejmě jako fanklubák chtěla zúčastnit.

Sraz byl jako každý rok v 15:00 u Billy na Florenci, kde ve chvíli, kdy jsme dorazili, stálo už pár známých, ale i neznámých tváří.

7. 11. 2013 - Křest Poprvé

11. listopadu 2013 v 14:09 | K.
Úspěšná kapela Chinaski slaví 20 let své existence. Při té příležitosti vydali Best of album, které kromě největších hitů obsahuje i dvě nové skladby - Stížnost a Hlavolam, a knihu "Poprvé", která je rozdělena na dvě části - v té první je vzpomínání Michala Malátného, v druhé pak rozhovory s ostatními členy a jejich blízkými.

Křest těchto narozeninových dárečků proběhl minulý týden v pražském Bontonlandu na Václavském náměstí a já byla u toho.

21. 10. 2013 - Nikakda nězabuděm

10. listopadu 2013 v 21:53 | K.
Když mi minulý týden přišla pozvánka na protikumunistickou akci s názvem "Nikakda nězabuděm", kterou se chystali podpořit i mí oblíbení Chinaski, neváhala jsem ani minutu. Přece jen - na posledním normálním koncertě jsem byla v prosinci. Ten Mattoni fest v létě se totiž ani díky špatnýmu ozvučení nedá počítat...

14. 11. 2012 - Nářez v LMB

10. listopadu 2013 v 21:39 | K.
Na pořádném koncertě Chinaski jsem byla před necelým rokem (shodou okolností také v LMB). Ten jsem si moc neužila, protože jsem byla nabalená kvůli zimě a v klubu se mi udělalo tak zle, že jsme odešli ještě před přídavkem. Takže jsem o tom ani nepsala report. Dva roky před tím jsem byla v LMB dokonce hned dvakrát za sebou a to jsem si koncerty (zejména ten druhý) velmi užila.

 
 

Reklama