Chinaski

21. 12. 2014 - Vánoční mejdan v LMB

22. prosince 2014 v 12:37 | K.
Parta mladých krásných umělců z Prahy vydala před nedávnem - podle svých slov - přelomové album a protože kapacita Hard Rock Café byla značně omezená, rozhodla se křest zopakovat ve svém nejoblíbenějším klubu - Lucerně Music Baru - a to hned 3x.

Na první dva koncerty se mi lístky sehnat nepodařilo. Proto jsem tedy s koupí dvou lupenů na přidaný vánoční koncert neotálela. S kým jiným také zakončit tento rok, než s moji oblíbenou kapelou Chinaski.

21. 11. 2014 - Tradiční hlasování do Slavíka

19. prosince 2014 v 9:49 | K.
Členem fanclubu Chinaski jsem se stala asi rok po jeho založení. Nebyla jsem tedy na všech akcí, utekla mi třeba generálka turné v Třebíči nebo soukromý koncert v Nouzově. Kvůli tomu jsem bohužel nestihla osobně poznat bubeníka Pavla.

Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem otevřela dveře od základní školy, kde probíhala generálka Autopohádek a vstoupila tak do svého nového života. Spousty tváří jsem znala z fotek, ale i tak mi v tu chvíli přišli všichni děsně cizí. Rozpačité seznamování, pohledy...

Teď po těch pěti letech jsem už i já tou "starou gardou" a mezi fanclubáky jsem si našla několik velice dobrých přátel. Měla jsem šanci poznat svou oblíbenou kapelu osobně a všechny ty veselé a nezapomenutelné zážitky by byly na pěknou knihu.

Jedna z těch TOP akcí se udála v pátek 21. listopadu...

24. 10. 2014 - Křest Rockfield

26. listopadu 2014 v 19:02 | K.
Hodně interpretů rádo tvrdí, že "tahle deska je už definitivně poslední". To samé jsem zaslechla i o "Není na co čekat" od mých oblíbených Chinaski. Přecejen jim to ale nedalo a ke 20. narozeninám si nadělili bestovku se dvěma novými singly.

Vyprodaná O2 aréna pro ně možná byla tím pravým signálem, že do starého železa ještě nepatří, a že by si fanoušci další desku zasloužili... A tak se stalo, že se parta mladých krásných umělců sebrala a po měsících "šuplíkové" práce odjela do Walesu natočit svou 9. řadovku. A to rovnou do studia Rockfield, kde natáčeli takové hvězdy jako Queen nebo Coldplay.

A jak to dopadlo? To jsme mohli poprvé posoudit na říjnovém vyprodaném křtu v pražském Hard Rock Café. A já bych si na tento večer ráda zavzpomínala...

7. 10. 2014 - Chinaski na Back to school

25. října 2014 v 23:31 | K.
Měla jsem celkem dlouhou koncertní pauzu a své oblíbence jsem dost zanedbávala. Teď se cítím jako znovuzrozená a vymetám jednu akci za druhou. A je to boží. Tou předposlední byl koncert v rámci turné Back to school na pražském Výstavišti, kde jsem nemohla samozřejmě chybět.

31. 8. 2014 - Když Chinaski, tak na živo!

3. září 2014 v 12:39 | K.
Čas pádí, čas letí a doby, kdy jsme s fanclubem vymetali jeden koncert za druhým jsou asi nenávratně pryč... Tehdy jsem byla "mladá" - bylo mi 17 a kromě školy jsem neměla žádné povinnosti. Jezdili jsme prakticky po celé republice a zažívali úžasné chvíle.

Kapela Chinaski mi v takovém nahovno-období ukázala, že svět je plný báječných seznámení, a že jaký si to uděláš, takový to máš. A já si to fakt naplno užívala. Z některých fanclubáků se stali dobří známí, z některých kamarádi a z pár přátelé. Poznala jsem lidi, kteří jsou zodpovědní za písničky, které ráda poslouchám už od mala a zažila s nima mnoho legrace.

15. 11. 2013 - Hlasování do Slavíka a Slavičí mejdan

16. listopadu 2013 v 19:40 | K.
Včerejší den byl ve znamení tradičního hlasování do Slavíka pro naše Chinaskiho bratry, kterého jsem se samozřejmě jako fanklubák chtěla zúčastnit.

Sraz byl jako každý rok v 15:00 u Billy na Florenci, kde ve chvíli, kdy jsme dorazili, stálo už pár známých, ale i neznámých tváří.

7. 11. 2013 - Křest Poprvé

11. listopadu 2013 v 14:09 | K.
Úspěšná kapela Chinaski slaví 20 let své existence. Při té příležitosti vydali Best of album, které kromě největších hitů obsahuje i dvě nové skladby - Stížnost a Hlavolam, a knihu "Poprvé", která je rozdělena na dvě části - v té první je vzpomínání Michala Malátného, v druhé pak rozhovory s ostatními členy a jejich blízkými.

Křest těchto narozeninových dárečků proběhl minulý týden v pražském Bontonlandu na Václavském náměstí a já byla u toho.

21. 10. 2013 - Nikakda nězabuděm

10. listopadu 2013 v 21:53 | K.
Když mi minulý týden přišla pozvánka na protikumunistickou akci s názvem "Nikakda nězabuděm", kterou se chystali podpořit i mí oblíbení Chinaski, neváhala jsem ani minutu. Přece jen - na posledním normálním koncertě jsem byla v prosinci. Ten Mattoni fest v létě se totiž ani díky špatnýmu ozvučení nedá počítat...

14. 11. 2012 - Nářez v LMB

10. listopadu 2013 v 21:39 | K.
Na pořádném koncertě Chinaski jsem byla před necelým rokem (shodou okolností také v LMB). Ten jsem si moc neužila, protože jsem byla nabalená kvůli zimě a v klubu se mi udělalo tak zle, že jsme odešli ještě před přídavkem. Takže jsem o tom ani nepsala report. Dva roky před tím jsem byla v LMB dokonce hned dvakrát za sebou a to jsem si koncerty (zejména ten druhý) velmi užila.

26. 10. 2012 - hlasování VIP klubu Chinaski

10. listopadu 2013 v 21:33 | K.
Po strašně dlouhé době jsem se opět mohla vypravit na další sraz báječného fanclubu Chinaski - od léta přejmenovaného na VIP klub. Už po 4. jsme se vydali hlasovat pro naše miláčky (pardón, za toto familiární označení :D) do Slavíka. Spicha jsme měli tradičně na Florenci u Billy - v 15:00.

V zásadě chodím včas, nejlépe ještě s malou rezervou. Tentokrát jsem ale debil, takže jsem nemohla najít klíče a ujel mi autobus. Na metru jsem pak ještě nemohla najít správný výlez... No, bylo mi z toho poněkud trapně. Naštěstí jsem nebyla jediná, kdo nestíhal, takže mi nikam neutekli. :)

 
 

Reklama