Fauna a flóra

Na výletě v pražské ZOO

4. května 2015 v 19:22 | K.
Co bych byla za blogera, kdyby neměla článek složený z fotek z nějaké ZOO... Pravda, už dřív jsem zveřejnila krásné němé tváře ze zooparku v Zájezdě, ale ZOO je prostě ZOO...

Celý život trávím v Praze, takže ZOO v Troji jsem navštívila nesčetněkrát - ať už s prarodiči, rodiči nebo se školou. Tentokrát jsem se do ní vypravila s kamarádem A. a jeho partou - lidmi, které už i já trošku znám a se kterými máme za sebou pár moc fajn akcí. A tak závěr prodlouženého májového víkendu hodnotím pozitivně. :)

Sešli jsme se kolem 11:00 na Výstavišti. Nebyla bych to já, kdyby se mi do cesty nepostavily komplikace - dpp.cz mi nebylo v sobotu večer schopné říct, že se běží maraton a že mi tedy vygenerovaný jízdní řád bude prd platný. Naštěstí jsem holka šikovná a na místo jsem dorazila se zanedbatelným pětiminutovým opožděním.

Prošli jsme Stromovkou a lehce před dvanáctou jsme už byli v cíli. Naposledy jsem v ZOO byla asi před pěti lety - od té doby se tam mnohé změnilo - moc se mi líbí výběh slonů, který je prostornější, než ten starý. Ze zvířátek mě opět hodně bavil hroch Slávek, pak žirafy, nádherní tygři, tučňáci a lachtan, který si roztomile hrál s mrtvou myškou. Viděli jsme i krmění vydry - pobavila mě malá holčička, která zděšeně vykřikla: "Mami, já už vím, co ta vydra jí, to je kuřátko!" (Zajímalo by mne, zda se takto projevuje i při rodinném obědě...)

Cvakala jsem o stošest, bohužel fotky nevyšly dle mých plánů, ale i tak jsem jich pár nakonec vybrala k uveřejnění. Musím se prostě naučit konečně Tondu pořádně nastavit. :)))

Procházka na Jenerálku

17. srpna 2014 v 21:11 | K.
Datum pořízení: 17. 8. 2014
Fotoaparát: Casio EX-ZR10

Původně jsem myslela, že dnešní den strávím zalezlá v posteli. Včera jsme s R. docela dost nasáli vína a po probuzení jsem byla šílené otupělá a unavená. No nakonec jsem se začala cítit jako lenoch a kazič zábavy, takže jsem se oblékla a kolem čtvrté jsme i se Stacy vyrazili na procházku.

Prošli jsme višňovým sadem, pak jsme to vzali šíleným krpálem přes les dolů - to jsem propadala zoufalství, protože jsem neměla úplně vhodnou obuv... Na Jenerálce se pak Stacy vykoupala v potoce - to se ji moc líbilo, protože letos ve vodě ještě snad ani nebyla. Pak jsme zašli do restaurace na oběd a pivo. Dala jsem si těstoviny s houbami, ale musím říct, že nic moc to nebylo. Aspoň že byla milá obsluha.

Cestou zpátky jsme si hráli se Stacy s nalezeným tenisákem. To ji bavilo. To víte, pes co má místo mozku balón. Chtěla jsem ji trochu zaměstnat mozek, tak jsem ji začala učit přeskok přes kůlovou lavičku, ale "zklamala" mne, pochopila to okamžitě, takže žádná intelektuální namáhačka se nekonala...

Domů jsme dorazili kolem osmé a musím říct, že jsem z toho pěkně utahaná. Ale bylo to fajn. Hodně jsem dokumentovala, takže jsem se rozhodla s nějakými cvaky podělit.
Zvěřinec

2. ledna 2014 v 20:33 | K.
Původně jsem se chtěla nějak virtuálně vynadávat, ale usoudila jsem, že zvířátka jsou mezi lidmi oblíbenější, než sebelitovačný kecy, takže ty nechávám na dobu neurčitou a přináším vám záplavu momentek našeho zvěřince.

V první várce se můžete těšit na borderku Stacy se svou novou kamarádkou frbulkou Bibiankou (Biboušínem), v další na mé šnečí immky Ondru a Henrietku, kterým nový box prospívá a pár cvaků Igiho, který měl teď někdy 1. narozeniny (přelom prosince a ledna - přesné datum bohužel nevím).

V brzké budoucnosti se zřejmě dočkám nových přírůstků - konkrétně achatin reticulat, achatin iredalei a albínků achatin fulic. Momentálně vyjednávám přes emaily a s přítelem.

Ještě než budete pokračovat, chci vás upozornit, že fotky nejsou příliš kvalitní po umělecké stránce a také, že během jejich pořízení nikdo ze zvířátek neutrpěl žádné poranění. :)

Východ slunce

11. listopadu 2013 v 0:05 | K.
Datum pořízení: 8. 11. 2013
Fotoaparát: Olympus E-510

Po křtu Chinaski a následném menším popíjení u nás se mi, přiznám se, trochu špatně spalo.
Naštěstí byl ale naprosto úžasný východ slunce, který mě donutil stát skoro hodinu na balkoně jen v triku a kochat se.
Pokusila jsem se ho i zvěčnit, tak pár fotek na ukázku:


Krmení ptactva

5. listopadu 2013 v 3:39 | K.
Datum pořízení: 3. 4. 2013
Fotoaparát: Olympus E-510

Mezi ranní a odpolední službou v práci jsem šla s kamarádkou na kávu do Rock Café.
No a protože jsem měla asi hodinu času, vydala jsem se s několika rohlíky k Vltavě nakrmit dravou zvěř. :)


Procházka

5. listopadu 2013 v 3:34 | K.
Datum pořízení: 2. 3. 2013
Fotoaparát: Olympus E-510

Ještě trochu zmrzlé větévky... Ale jaro bylo cítit ve vzduchu...


Smutné stromy

5. listopadu 2013 v 3:31 | K.
Datum pořízení: 21. 2. 2013
Fotoaparát: Olympus E-510

Myslím si, že následující fotografie jasně vyjadřují takovou tu dlouho zimní atmosféru,
kdy se člověk nemůže dočkat, až přijde jaro...


Zimní zahrada

5. listopadu 2013 v 3:26 | K.
Datum pořízení: 20. 2. 2013
Fotoaparát: Olympus E-510

Ten den jsem měla dovolenou a i přes rýmu jsem na chvíli vytáhla foťák.


Čičák

5. listopadu 2013 v 3:21 | K.
Datum pořízení: 10. 3. 2013
Fotoaparát: Olympus E-510

Tento nádhernej - zřejmě - kocour nám občas chodil na zahradu u bývalého bydliště.
Po nějakém čase se nechal i pohladit. :)


Ptactvo u Vltavy

5. listopadu 2013 v 3:17 | K.
Datum pořízení: 8. 12. 2012
Fotoaparát: Olympus E-510

Předvánoční procházka Prahou s krátkou zastávkou na břehu Vltavy.


 
 

Reklama