Klávesnicí

Uklízím si život

4. března 2018 v 20:02 | K.
Od mala jsem hroznej sběratel. Nadchnu se pro všechno, co se dá křečkovat. Bižuterie, kosmetika, kameny, drahé kameny, odznáčky, mince, samolepky... Nojo, jenže protože nejsem žádnej troškař, občas se mi jednotlivý úseky lehce vymykají kontrole. A místo toho, abych se s každou novou věcí radovala, cítím zátěž. Pere se ve mně zkrátka minimalista a člověk s diogenovým syndromem.

Jednou za čas se tedy vrhnu do úklidu. Obvykle začnu úklidem jídla, to je nejzábavnější. Pak proberu každou krabici v mém pokoji, oblečení, skříň s pokladama v předsíni, kapsy kabátů, kabelky apod. Vyhodím věci rozbitý, prošlý a k ničemu. Obdaruji koho můžu a zbytek položím na popelnici a věřím, že to udělá ještě někomu radost. Tím, jak si uklízím majetek, si zároveň rovnám i myšlenky, a věřím, že dělám prostor pro "novo". Ne jen pro nový (ne)zbytnosti, ale i zážitky.

Dobře to dopadne...

23. února 2018 v 1:01 | K.
A tak si tu tak nenapravitelně sedím a otvírám blog. Říkala jsem si, že půjdu brzo spát. Že se to prostě naučím. Nedaří se mi. Přijdu z práce kolem šestý, cestou občas něco nakoupím, pak jdu vařit, kolem sedmé usedám do postele, kde se vzpamatovávám z celýho dne. A zbývající čas se snažím věnovat svým povinnostem, zájmům a kdy má člověk stíhat chodit spát.

Autentické záznamy z puberty I.

17. února 2018 v 0:32 | K.
Pár volnějších pracovních dní jsem věnovala záloze souborů, které jsem měla nahrané na DVD a CD. V notebooku nemám mechaniku, takže jsem si všechno odnesla do práce k počítači. Musím říct, že jsem se dost pobavila. Hodně fotkama, ale nejvíc se tu veselím u deníčku.

Tehdy jsem ho nazvala Rekapitulace mého života a psala jsem ho do Wordu. Od svého narození, všechno možný z dětství až do tý tehdejší doby. Tam jsem pak normálně zapisovala události všedních dní. Vydrželo mi to celkem dlouho, na přelomu základky a střední jsem si (skoro) každý den pečlivě zaznamenávala do školních sešitů. A pak pokračovala virtuálně na blogu. No a rozhodla jsem se s těma největšíma perlama podělit i s vámi (jak na to koukám, to je tak skvěle úchylný, že to mám chuť sem hodit celý).

Nechávám to autentický, jen si dovolím opravit nějaký ty největší hrubky... A možná přidám i nějakou veselou fotografii. Nechápu, proč jsem si připadala děsně tlustá, co bych za to teď dala. Nicméně... Našla jsem i fotky na kterých vážím o 10 kilo víc jak nyní. Takže díky za tenhle stav.

A výjimečně nechávám i celá jména. Takže pokud se tu někdo poznáte, posílám uctivé pozdravení! My jsme byli hrozný kreténi!

Ve spolubydlení s K.

30. ledna 2018 v 0:31 | K.
Čím jsem starší, tím víc se přistihuji u snění o budoucím bytečku. Domově. Vlastně od doby co jsem se před několika lety poníženě vrátila domů s kuframa že mi ten vztah zkrátka nevyšel, si připadám jako bezdomovec. Emociální.

Od našich jsem se odstěhovala krátce po maturitě. S Ex. jsme si našli malou garsonku v přízemí rodinnýho domku. Měla svoje výhoda, ale jednu dost podstatnou vadu - plesnivěla. A to vlhko krom našich dýchacích cest ničilo i zařízení. Takže tam jsme se do žádných velkých úprav nepouštěli a jako čerstvý absolventi s holou prdelí jsme byli vděčný za výbavu posbíranou po rodinných komorách a čert vezmi, že jednotlivý věci spolu neladí...

Kdo se bojí...

23. ledna 2018 v 12:20 | K.
Čím jsem starší, tím víc začínám být flegmatická. A čím víc začínám být flegmatická, tím víc je mi to všechno buřt a přestávám se spousty věcí bát. A taky možná trochu kecám...

Můj lyžařský výcvik

6. ledna 2018 v 11:42 | K.
S rodičema jsme na hory nikdy nejezdili. Mámě se moc nechtělo a táta má zpřetrhaný vazy v kolenou, takže jsme vždycky skončili pouze u "A co kdybychom jeli lyžovat?" Byl to paradox, protože už od malinka jsem svého dědu přiváděla k šílenství mým skálopevným přesvědčením o tom, že nejsem jeho zlatíčko, ale jsem lyžař. Což nikdo nechápal, když jsem na nich stála jen jednou v životě, asi ve třech letech u nás na pražskym sídlišti před barákem. Sjela jsem si po prdeli kopeček a tím svou lyžařskou kariéru ukončila.

99 nesouvislých vzpomínek na dětství

4. ledna 2018 v 21:30 | K.
Sedím si tu a vzpomínám...
Vzpomínám na to, jak...

Táhni, 2017!

31. prosince 2017 v 14:06 | K.
Laťka na rok 2017 ležela na zemi. Pro ten 2018 bych řekla, že se začla lehce zavrtávat. Nemyslím si že by se díky změně čísla letopočtu v našich životech vše automaticky v lepší obrátilo, ale tentokrát jsem fakt ráda, že je ten bizarní rok (téměř) za mnou. A jak je mým dobrým zvykem, trochu ho shrneme.

Hlavně se z toho nepoto...

10. května 2017 v 22:51 | K.
V našem vydavatelství figuruju už skoro 3 roky. Za tu dobu jsem se už samozřejmě zžila s jeho chodem a až na občasný nepatrný maléry si myslím, že svou práci zvládám dobře. A proto mě překvapuje, že veškeré přípravy na (vele)trhy vždycky necháváme na úplně poslední chvíli, byť víme, že budeme šílet a hysterčit a především nestííhat. (Nebo alespoň já, jsem hroznej nervák.)

Snad jen na loňskej Havlíčkův Brod jsem začala zboží připravovat opravdu asi 10 dní předem, abych na to měla klid. Kulaťák a Svět knihy jsou malým peklem. Kolikrát dolaďujeme drobnosti patnáct minut před odjezdem na místo činu. Svět knihy o to víc, protože je to pro vydavatele poměrně prestižní událost, kde musíme být a co si budeme povídat, je i dost důležitá výše výdělku, protože květnem začíná okurková sezóna, kdy lidé odjíždí na dovolenou a objednávky dělají méně než na podzim a v zimě.

Říkejme tomu třeba předsevzetí

2. května 2017 v 19:30 | K.
Dneska jsme si s Fí. psali a zděšeně si uvědomili, že už je vlastně květen... A že jsme od toho Novýho roku udělali úplný kulový. Nejsem zrovna na to si dělat nějaký předsevzetí nebo tak, ale řekla jsem si, že když si tady v tuhle chvíli napíšu, co bych ráda třeba do půl roku stihla, mohlo by mě to v nějakejch slabejch chvilkách motivovat.

Nejde ani o smrtelně důležitý věci, jsou to spíš takový nepodstatný kraviny, ale asi bude lepší se zaměřit alespoň na ně, než se z toho všeho zbláznit, muhehe.

 
 

Reklama