Klávesnicí

Držím si palce...

22. ledna 2014 v 17:16 | K.
...protože jaký si to uděláš, takový to máš...

Mám poslední dobou poměrně na prd období, i přesto, že jsem do toho roku 2014 vstoupila optimisticky a plná nadějí, že změním vše, na co si ukážu. Zlepšila jsem svůj jídelníček, začala cvičit, omezila kouření, věnuju se zájmům, hledám intenzivně novou práci... a čím víc se snažím, tím mi přijde, že je všechno tak nějak horší...

Vilmička je doma!

20. ledna 2014 v 19:44 | K.
Krátce před Vánocemi jsem vás informovala o mé "První pátrací akci". Pro ty, kteří článek nečetli, jen zkráceně: Vilma je fenečka zachráněná z množírny, u nové rodiny byla tuším tři měsíce. Na procházce se začátkem července zaběhla a celou tu dobu se ji dařilo utíkat.

Když jsem zjistila, že se pohybuje prakticky kolem našeho domu, rozhodla jsem se alespoň trošku na jejím odchytu podílet...

Zhudebněný zvěřinec

8. ledna 2014 v 18:33 | K.
Když jsem minulý týden otevřela úvodní článek do rubriky Forum Musicum, zajásala jsem. Toto je něco přesně pro mě - protože hudbu mám ráda a ráda objevuji nové interprety, kteří stojí za to a věřím, že tento projekt mi takovou možnost nabídne.

První téma "Zvíře" mě dokonce vyburcovalo se zapojit, protože hudba a zvířata - bez těch nemohu žít a jsou kolem mne každý den. Tak jsem zvolila píšničku, v textovém editoru si k ní napsala popisek a uložila. Že kdyby mě náhodou napadla ještě nějaká lepší, jiná... A hle, když jsem ji šla odeslat, zjistila jsem, že pro velkou účast je kolo předběžně uzavřeno.

A tak jsem si, s dovolením, rozhodla takovou svou hudební ZOO vydat alespoň zde. :)

Jak u nás Ježilo

24. prosince 2013 v 21:00 | K.
Čučím na mou nejmilovanější Šíleně smutnou princeznu (já toho Vaška prostě miluju!) a popíjím víno. Předcházela tomu taková práce a bum, je skoro po všem. Ale tak popořádku...

Má první "pátrací" akce aneb Pomáhat a chránit

21. prosince 2013 v 12:57 | K.
Odjakživa jsem čistá dobrá duše (hahá) a taková ta pomoc bližnímu svému mi není cizí, i když často s hrdostí prohlašuji, že nesnáším lidi. Na táborech jsem byla já tou mamkou stýskajících se dětí, ve škole mě pár slečen z vyšších ročníků považovalo za svou psycholožku atd. a i v současné době se snažím zapojovat do různých akcí, které mají cíl někomu pomoci. A tím někým jsou většinou psi v nouzi.

Poslední dobou koketuji s myšlenkou, že bych se dala k Policii. Sice mám naprosto naivní ideály a asi ani kvůli pár okolnostem se k místu v terénu nedostanu, ale tak proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... A tak jsem si 20. 12. 2013 vyzkoušela takovou pátrací akci nanečisto!

Co se stalo (zajímavého) v roce 2013

19. prosince 2013 v 18:24 | K.
A je to tu zase. Docela živě si vybavuji, jak jsem se loni utápěla ke konci roku v "depkách" a psala jeden článek za druhým, jak nesnáším Vánoce a jak to zase uteklo, a že celej ten rok stál za prd... Tak přeháním, ale celkově tohle období prožívám tak nějak ze zvyku spíš v melancholii než abych se nějak veselila. Pravda, třeba loňský Silvestr byl opravdu parádní vydařená akce, kde jsem poznala spousty lidí a s některými z nich jsem v kontaktu dodnes a mám je ráda, ale jinak žádná sláva...

I tak jsem se rozhodla sepsat takovou menší bilanci. A protože do konce roku se už nic moc přelomového nestane (pokud nedostanu na Štědrý den žlučníkový záchvat nebo mi na Silvestra nějaký hovado nestřelí petardu do xichtu - v tom případě se jistě podělím v samostatném záznamu), rozhodla jsem se článek vydat už teď.

Předvánočně

15. prosince 2013 v 11:00 | K.
Já ty Vánoce nikdy nemusela, ale letos se ve mně něco zlomilo a rozhodla jsem se si je zkusit alespoň trochu užít. Jestli se mi to povede, netuším, ale každopádně jsem začala s pozvolnými přípravami - včetně pečení!


Den, kdy jsem přestala věřit na Ježíška

3. prosince 2013 v 16:16 | K.
Sedím v křesle. Bytem se nese vůně purpury, sleduji Tři oříšky pro popelku a zahřívám se občasným pohledem na andělské zvonění, ze kterého už dávno opadalo několik korálků. Je Štědrý den a do mé mysli se derou vzpomínky s hořkou příchutí. Ten den, kdy jsem přestala věřit na Ježíška, se mi vybavuje naprosto detailně, byť je to už přes 20 let...

Stinné stránky pejskařství

2. prosince 2013 v 6:28 | K.
O tom, že vlastnit čtyřnohého psího miláčka nejsou jen radosti, ale i starosti, se od soboty úspěšně přesvědčuji. Začalo to celkem nevinně a nenápadně...

Co bych změnila na blog.cz?

23. listopadu 2013 v 20:20 | K.
Když člověk do pěti do rána zírá do tmy pokoje a nemůže usnout, honí se mu v hlavě všelijaké myšlenky a nápady. A protože bloguju už hrozně dlouho a nemám ráda, když každý akorát nadává, ale to je tak všechno, rozhodla jsem se sepsat takový menší výčet věcí, které mi zde na blogu po technické stránce trochu vadí - protože nefungují jak by asi měly a k tomu ještě dodám pár nápadů, které by se mi osobně líbily, kdyby se daly zrealizovat. :)

Je mi jasné, že tím asi nic nezměním, ale třeba mi alespoň s těmi nefungujícími věcmi někdo pomůže, protože ta chyba vlastně může být na mé straně. :)

 
 

Reklama