Kynologické plky

Pejskaři debilové

1. července 2014 v 21:04 | K.
Málokdy se mi stává, že mě něco rozhodí takovým způsobem, že se začnu klepat (kromě placení v obchodě - to se roztřepu vždycky a ani nevím proč - ale to sem nepatří) a celkově mám pocit, že to se mnou díky proudícímu adrenalinu švihne, nebo že se minimálně počůrám (to se mi naštěstí nikdy nestalo! :D).

Ale pátek byl na tyto zážitky celkem plodný, a tak aby to tu trochu ožilo, rozhodla jsem se o ně podělit. A protože hlavní roli sehrávají dva naprosto kreténští pejskaři, dávám článek do kynologických plků.

Pořízení psa si dobře promyslete!

18. ledna 2014 v 18:23 | K.
Dneska se zdržím svých "fašistických" keců ohledně bPPxPP (i když po všech těch nedávných akcí kolem Vilmy je má nenávist vůči množení ještě větší a mám jeden takový článek v rozepsaných) a vrhneme se na názorné příklady toho, že pořídit si psa nemusí být ve všech případech dobrý nápad!

Proč (ne)kupovat psy bez rodokmenu

21. listopadu 2013 v 23:32 | K.
Díky statistikám návštěvnosti jsem se dozvěděla o sdílení mého článku o nadpočetných štěňatech na jedné diskuzi na votocvohoz.cz, která je mířená proti nesmyslnému množení bezpapírových psů a kříženců a snaží se prosadit koupě PP psů nebo adopce z útulků.

Protože mám teď hodně času, zhruba polovinu všech příspěvků jsem si pročetla a na některé z nich jsem se rozhodla reagovat svými argumentami.

Skutečně existují nadpočetná štěňata?

4. listopadu 2013 v 2:38 | K.
Po dlouhé době jsem vyplodila další kynologický plk! Sama jsem se díky tomu dozvěděla spousty nových informací, takže pokud i vy máte zájem se trochu obohatit, hurá do čtení! :)

Jak vybrat správného psa?

4. listopadu 2013 v 2:35 | K.
Když si lidé kupují nové auto nebo třeba televizi, nad výběrem jsou schopni strávit dlouhé týdny. Obejdou si poctivě obchody, v případě aut autosalony nebo bazary, vše si pěkně na vlastní kůži vyzkouší a není jim líto investovat pár tisíc korun navíc.

V případě psů, kteří se ale stejně jako auto stanou našimi společníky na klidně 15 let a narozdíl od "věci" je nemůžeme šoupnout do servisu se sebemenší vadou, to ale bohužel není pravidlem.

Proč psi žerou děti?

4. listopadu 2013 v 2:30 | K.
Neustále někde čteme, nebo slyšíme, že pes napadl dítě, které zmrzačil. Někdy to dokonce končí ještě hůř. Narazila jsem na dvě velmi "zajímavá videa", která jasně dokazují, že bestie ze psů dělají rodiče dětí...

"Bojová" plemena - jak to vidím já

4. listopadu 2013 v 2:27 | K.
Je to už pár měsíců, co MF Dnes vydala "Psí album". Toto album vyvolalo veliké pozdvižení - pozitivní u konzumentů a negativní u pejskařů. "Odborníci", kteří informace o psech do alba napsali zřejmě znají pouze Alíka od babičky z venkova, protože takových blbostí na jednom místě se málokdy vidí...

Proč psa s PP?

4. listopadu 2013 v 2:20 | K.
Začneme popořadě. V první řadě objasním, jak jsem na tom vlastně já. Mám jezevčíka, který je bez PP. Naštěstí nepochází z žádné množírny. Panička jeho maminky byla pohodlná a nenechala svou fenku složit lovecké zkoušky, proto neprošla bonitací. Byl to jediný vrh z kterého vyšlo jen jediné štěňátko. S láskou odchované.

Borderku jsem si pořídila s PP. Měla jsem k tomu spousty důvodů, a ty se vám teďka pokusím stručně vysvětlit, abyste pochopili, že PP není pouze papír na výstavy.

Co je vlastně PP? PP je průkaz původu. Můžete si zjistit vše o předcích daného plemene. Já budu veškeré příklady uvádět právě na border koliích.

 
 

Reklama