Různé

Igelitky jsou OUT

1. dubna 2018 v 20:02 | K.
Po sto letech jsem vytořila něco, z čeho mám fakt velkou radost a rozhodla jsem se tomu věnovat samostatný článek. První plátěná taška se mi do vlastnictví dostala koncem roku 2014, a to ve chvíli, kdy jsem si koupila takovej fan box Sunrise Avenue, ve kterým byla. Od té doby na ně nedám dopustit a nosím je místo kabelky.

Díky tomu, že v práci mám profi tiskárnu na textil, dost často si plátěnky vylepšuju k obrazu svému. A tak se stalo, že jich mám už opravdu hodně a tyhle krasavice pravděpodobně neunosím. Takže kdyby někdo chtěl bavlněnou, úplně novou tašku o rozměrech 42x39 (ruční práce - já tiskla, švadlena sešila), ráda za 150,- přenechám. Časem bude víc motivů, není teoreticky problém udělat i tašku na přání :)

Bubeník Hugo

3. listopadu 2013 v 23:44 | K.
S kamarádkou Míšou jsme se chystaly na Animé do Vimperka a přemýšlely, že bychom kapelu něčím potěšily. No a protože to bylo období, kdy měli hostujícího bubeníka a nějak se jim nedařilo najít žádného stálého, vznikl Hugo.

Já dělala bicí soupravu (z víček, spejlí, krabičky, stříbrné lepenky...) a Míša Huga. Bylo to složité v tom, že bydlíme kus od sebe a až do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli budou obě položky rozměrově sedět. Bylo to jen tak tak teda, ale klukům udělal obrovskou radost.

Podle posledních informacích ho má frontman doma.


Plyšový Ondra Škoch

3. listopadu 2013 v 23:34 | K.
Když jsme jeli v roce 2009 s fanclubem Chinaski na Slezinu, rozhodly jsme se s holkama, že kapele připravíme nějaké dárkové překvápko. A tak jsem společně s kamarádkou Zuzkou vymyslela, že uděláme plyšové podobizny jednotlivých členů.


Sparťanský krokodýlek

3. listopadu 2013 v 23:26 | K.
Krokodýlky z korálků umím vyrábět už hodně dlouho. Tento je v barvách týmu Sparta. Pokud si chcete krokodýlka taky vyrobit, zadejte do Googlu "3D krokodýl z korálků", najde vám to mnoho návodů. Není to nic těžkého. :)


Pivní přívěšek

3. listopadu 2013 v 23:23 | K.
Pivní přívěšek byl dárek pro pivní labužníky v naší rodině k Vánocům před dvěma lety. Když na to zpětně koukám, přijde mi to poměrně prasácky zpracované, ale nikdo není dokonalý.

Jinak na výrobu stačila bílá niť, černá niť, žlutá a bíla plst a trochu vaty. Postup popisovat jistě nemusím, je jistě zřejmý z fotografie.


Tričko Partička

3. listopadu 2013 v 23:19 | K.
Triko jsem vyráběla před dvěma lety bráchovi, který má primáckou Partičku opravdu rád. Mělo poměrně úspěch, i když s výsledkem nejsem 100% spokojená.


Inspirováno Red Hot Chili Peppers

3. listopadu 2013 v 23:11 | K.
Američtí Redhoti jsou moje srdcovka už od základky. Tenkrát jsem zatoužila po nějakém jejich tričku, ale protože jsem jako chudá žákyně neměla peníze, rozhodla jsem si dvě vyrobit.


Toto první vznikla noc před vysvědčením v osmé třídě. Jeho výroba nebyla vůbec složitá - v galanterii jsem si zakoupila flitrovou šňůrku a pak ji lehce přišila na záda.

Tady na té fotce je vidět, jak je triko oprané a onošené. Už jsem ho dokonce i vyhodila.

Pískovcová bábuška

3. listopadu 2013 v 23:00 | K.
Bylo mi asi 10 let a já byla u dědy na chatě. Pamatuji si, že jsme šli na procházku do lesa a děda nám na kolečko naložil pár pískovcových kamenů, abychom se s bráchou nějak zabavili.

Já během několika dní vytvořila tuto "sochu", kterou jsem nazvala Bábuškou. Byla to má první a poslední socha a doteď ji má máma u květináčů na balkoně.


BMX

3. listopadu 2013 v 22:58 | K.
Toto kolo vzniklo asi před 6-7 lety. Tenkrát byla ohromná móda jezdit na BMX, no a protože jsem žádné neměla, rozhodla jsem si ho jednoho nudného víkendového večera vyrobit.

Prolezla jsem skříň s nářadím, kde jsem objevila různé špendlíky, těsnění, matičky... To vše jsem spojila za pomoci černé lepenky (též nalezena v nářadí) a vteřinového lepidla.

Na tom opatlaném "rámu" byla dokonce samolepka Horsefeathers. Velikostně bylo asi 7cm dlouhé.

Kolo doposud někde mám, bohužel bez řidítek, které nedržely prakticky od začátku a bez pedálů, které také časem opadaly.

Tenkrát rozhodně ale mělo úspěch a užily jsme si s ním se spolužačkou spousty zábavy.


 
 

Reklama