Šperky

Korálkové poprvé

13. května 2014 v 21:04 | K.
Ve článku, který jsem vydala minulý týden, byla zveřejněná má první brož. Dneska budu v tomto duchu pokračovat a "pochlubím" se celkem se třemi šperky z korálků, které jsem za poslední dva týdny vyrobila a které jsou taková moje prvotina (co se týče dané techniky).

Doufám, že třeba za rok bude vidět nějaký posun (k lepšímu :D)...

Mr. Minion - brož

9. května 2014 v 13:35 | K.
Po skoro dvou letech jsem se vrátila ke korálkování. Přistupuji k tomu sebekriticky a zodpovědně. Zatímco před třemi lety, kdy jsem myslela, jak svou "bižu" spasím svět, bych své výtvory cpala za peníze všem okolo, dnes je to jiné. Vidím chyby, snažím se na nich zapracovat, předělávám některé věci třeba 20x, aby v nich nebyla sebemenší chybička.

Mám před sebou ještě hodně dlouho cestu, ale věřím, že techniky, které mě baví budu jen a jen zlepšovat. Aby bylo s čím srovnávat, rozhodla jsem se sem tam nějaký kousek zveřejnit.

Dneska přišel na řadu Mr. Minion - brož inspirovaná mým oblíbeným animákem "Despicable me". Je to má úplně první brož a zároveň "korálková výšivka", kterou jsem spáchala.Obšívané kabošony - náhrdelníky

3. listopadu 2013 v 22:49 | K.
Výroba následujících šperků byl spontánní nápad před dvěma lety před Vánocemi. Chtěla jsem každého člena rodiny obdarovat mimo praktického zakoupeného dárku i něčím vyrobeným. Volba padla na jednoduché obšívané skleněné kabošonky.

Byla to moje prakticky premiéra (asi na 2 kamenech jsem si předtím natrénovala techniku). Návod najdete určitě někde na internetu, já žádný nepoužila - postupovala jsem metodou pokus/omyl a kupodivu docela úspěšně.

Každý náhrdelník jsem pak zabalila do barevně ladícího balíčku. To způsobilo, že si polovina obdarovaných myslela, že je to zakoupené.

Zpětně si akorát říkám, že jsem měla zakoupit i stejně barevné plsti, sice nejsou v reálu vidět, ale bylo by to určitě lepší.


Pingos náušnice

3. listopadu 2013 v 22:43 | K.
Náušnice vznikly asi před dvěma roky. Jejich výroba je poměrně jednoduchá - stačí bižuterní komponenty (ketlovací jehla), afroháček, záponka a nějaké figurky. Já použila tučňáky ze sérií Peppy Pingos (vpravo) a Peppy Pingos Párty
(v pravo).

Do každé hlavičky pak stačilo vyvrtat dírku (to jsem nechala na příteli, který se orientuje v dílně svých rodičů). Do dírky jsem kápla trochu vteřinového lepidla a vsunula ketlovací jehlu - na míru uštípnutou.

Náušnice jsou super, dokáží hodně přitáhnout pozornost. Kupodivu nejsou ani tak těžké. Ale už jsem je dlouho neměla na sobě, takže nemohu dát ruku do ohně za jejich výdrž.


 
 

Reklama