TéKá & JéKá

10. 3. 2015 - Mrtvý šaliny, Všechno špatně... prostě Animé

14. března 2015 v 15:25 | K.
Hned na začátku bych ráda upozornila, že tento report nebude tak úplně klasický. Bude to spíš takové rozjímaní nad mým vztahem ke kapele, která sice není moc známá, ale na kvalitě jí to rozhodně neubírá...


4. 10. 2014 - poklusem nejen na Kluse

24. listopadu 2014 v 22:13 | K.
Strašně ráda vzpomínám na doby, kdy Tomáš Klus nebyl českému publiku známý a na koncertě nás bylo sotva 20. Byly to moc hezké časy, odnesla jsem si z nich kopu veselých zážitků a pár přátel.

Když Tom pustil do rádia "Pánubohu do oken", začali ho lidé milovat a mě přestalo bavit chodit na nacpané koncerty. A tak jsem prostě nechodila a jen nostalgicky vzpomínala. Když jsem se dozvěděla, že bude na mých oblíbených Mezi Plotech, neváhala jsem a zakoupila lístky... Už to bylo doprovozené celkem úsměvnou příhodou. Zašla jsem do knihkupectví a kromě "lístků na ten fesťák v Bohnicích" jsem si k tomu "poručila" novou knížku "Zrůdy 21. století", na které se podílel můj oblíbený známý.

V pátek 3. jsem si pak nařídila mírně ovíněná budíka na novém telefonu a šla spát...

8. 4. 2014 - Karel Kryl v Lucerně

10. dubna 2014 v 12:07 | K.
O koncertu, který v úterý proběhl v pražské Lucerně na počest Karla Kryla, jenž by letos oslavil 70. narozeniny, jsem měla mírné podvědomí díky visícím plakátům po Praze už delší dobu, ale to, že se na něj osobně podívám, jsem ovšem do pondělního odpoledne netušila. Takže tímto děkuji De. a především Da. a jeho bacilům, které způsobily, že lehl a já se mohla stát náhradníkem. (Fuj, já jsem zlá!)

25. 10. 2013 - Po sto letech na Animé

6. listopadu 2013 v 22:26 | K.
Výlet do Děčína na naše oblíbené Animé (ve složení Jiří Kučerovský, Tomáš Otevřel, Zbyněk Raušer) jsme plánovaly s kamarádkou poměrně dlouho a s nadšením.

Samozřejmě se všechno začalo zhruba dva týdny dopředu kazit. Všechna cenově dostupná ubytování byla zkrátka obsazená a my se psychicky připravovaly na možnost, že tam budeme někde do pěti do rána čekat umrzlý na první vlak. Ta představa se nám moc nelíbila...

1. 2. 2013 - Hurá na Animé!

6. listopadu 2013 v 22:13 | K.
Když jsem minulý týden odcházela z pražského koncertu Animé, bylo mi líto, že kluky zase dlouho neuvidím... O víkendu jsem pak omrkla, kde je vlastně Sušice a Bílovec. Potěšilo mě, že Sušice není tak daleko a teoreticky, kdyby se našel nějaký ochotný řidič, nebylo by úplně nereálné tam jet...

No a tak jsem na FB vypsala výběrové řízení. Během chvilinky se mi ozvala Deniska, že auto má a že by klidně jela. Za dalších asi 10 minut se přidala Radka, která sice neřídí, ale klidně by nám dělala společnost. Já zařídila ubytování a už jsme se mohly jen těšit. :)

24. 1. 2013 - Animé v Chapeau Rouge podruhé

6. listopadu 2013 v 22:03 | K.
Naposledy jsem na Animé byla v červnu - a to už je sakra doba... Těšila jsem se nejenom na Jirku, Zbyňka a Tomáše, ale především na své drahé kamarádky, které jsem dlouho neviděla...

Sraz jsme měly tradičně v 19:00 před Palladiem. Míša i Péťa už byly na místě a hýřily dobrou náladou a hlasitým smíchem. Vydaly jsme se směr Chapeau Rouge! Chvíli jsme bloudily, ale nakonec jsme během 10 minut úspěšně klub našly.

26. 6. 2012 - Animé v Chapeau Rouge

6. listopadu 2013 v 21:20 | K.
Ano, ano, ano! A ještě 3x hurááá! Animé po roce a čtvrt navštívili hlavní město naší malé zemičky a já byla u toho! Nechápu, jak jsem mohla tak dlouho bez této hudební drogy vydržet... Jak mi chyběli! :)

Kdo pravidelně sleduje můj blog a zná mě, tak ví, že brněnské seskupení Animé je jedna z mých nejoblíbenějších kapel. I přes (dle mého) velmi kvalitní tvorbu nejsou ale (říkám bohudík - protože mě nebaví se mačkat na koncertech :D) moc známí. Já se o nich dozvěděla díky Tomášovi Klusovi (Jiří Kučerovský - kytarista Tomáše + frontman Animé) už před několika lety, ale stále o nich hodně lidí neví. Momentálně můžete znát jejich písničky z filmu "Probudím se včera", kde se jich několik objevilo. Včetně mé nejoblíbenější Never come true. A teď k samotnému popisu včerejšího nádherného večera...

9. 3. 2012 - Hurá na ty naše Anděly

6. listopadu 2013 v 20:41 | K.
8. března nastal pro nás - obdivovatele Tomáše a Jirky den D. Kluci byli nominování celkem v 5 kategoriích. Za folk, skladbu a videoklip nám to bohužel nevyšlo, ale i tak jsme se mohli radovat celkem ze 3 ocenění (zpěvák roku, album roku, nejprodávanější album), což je naprostá bomba! O to víc jsem se začala těšit na osobní setkání po více jak čtvrt roce...

17. 10. 2011 - PoKlusem do Švanďáku

6. listopadu 2013 v 20:34 | K.
Na Tomáše a Jirku jsem si šíleně zvykla. O to víc mě štve a mrzí, že poslední dobou (chápej: od doby, co jsem ve vztahu :) není na koncerty moc času, nebo se to vždycky nějak zkazí. Tak si představte, jak jsem byla šíleně naštvaná, že jsem prošvihla rezervace na křest Racka! Ze 3 koncertů nenavštívím ani jeden! Nikdy jsem nevynechala koncert ve Švanďáku! (Kromě toho prvního ve studiu, kdy jsem nestihla zakoupit lístky)

20. 8. 2011 - Na Okoř je cesta

6. listopadu 2013 v 20:19 | K.
I přes to, že Chinaski loni na Okoři býti neměli, na tento festival jsem se chystala... O to víc jsem se díky jeho zrušení těšila na ten letošní... Navíc, mít Tomáše Kluse s Jirkou Kučerovským a Chinaski na jednom pódiu, kousek od domova v prostředí úžasné zříceniny, bylo více než lákavé!

Jenže, kdo mě už zná, ví, že nic není v mém případě úplně snadné... Nejsem člověk movitý a přítel čekal na výplatu, aby lístky mohl koupit... Výplata přišla, ale já vždycky prohlásila: "Skočíme tam až zítra, dneska se mi nechce!" (Jaká otřesná dálka ty dvě stanice tramvají... :). Když jsme tedy ve středu skočili, lístky nebyly... Paní ve Fortuně nás hodně rozesmutnila.. Začala jsem všechny bombardovat voláním o pomoc (tímto chci poděkovat fanclubákům, kteří mi se scháněním pomohli, či se pokusili :). Naštěstí ještě ten večer zřejmě propadly nějaké nevyzvednuté rezervace a lístky BYLY!

 
 

Reklama