TéKá & JéKá

10. 7. 2010 - Popáleniny 3. stupně z Kouřimi

4. listopadu 2013 v 20:33 | K.
Koncertem v Kouřimi měly pořádně začít moje prázdniny! Naši ten den se historicky poprvé odvážili mi byt svěřit na týden do své péče. Jak já se těšila!

Šla jsem spát brzy, abych byla řádně čilá, ale kolem 3 ráno mě probudil křik nějaké ženy, kterou někdo přepadl. Ležela jsem v posteli jak opařená a nevěděla, co dělat. Táta vyběhl aspoň na balkon, ale dotyčná už byla v nedohlednu... Přepadla mě hrozná bezmoc, že si tu tak spokojeně ležím a nemůžu jí nějak pomoc... Pak se mi spalo už velmi špatně... Převalovala jsem se, přemýšlela, jestli je v pořádku...

15. 6. 2010 - POTMĚ s Tomášem a Jirkou

4. listopadu 2013 v 20:17 | K.
Letos se kavárny POTMĚ opět zúčastnil Tomáš. Tentokrát i s Jirkou. Zakoupila jsem si na místě úžasný černý hrneček, abych aspoň trošku pomohla lidem, kteří to potřebují.

Vystoupení proběhlo ve dvou částích. Klukům pomohla i nevidomá slečna Ráchelka, která zazpívala pár svých písniček za doprovodu kláves a pak zaskočila Anetu Langerovou při Navěky.

Celkově to bylo krátké, ale i tak jsme si to docela užily. Hlavně u pár improvizacích. Jednu Tom věnoval pánům od úklidové služby, kterým děkoval za to, že udržují v Praze pořádek. Jirku uzemnil tím, že to oni v Brně určitě nemají...

Jako další Tomova oběť byl číšník z protější restaurace, který asocioval boha Dia. Chvíli dělal, že se ho to netýká, ale když viděl, že se mu všichni "smějem", začal se smát taky. :)

5. 6. 2010 - Po roce v Bohnicích

4. listopadu 2013 v 20:09 | K.
Na festival Mezi Ploty v Bohnicích jsem se těšila prakticky od minulého roku. Líbí se mi, jak mezi "normálními" návštěvníky je spousty "bláznů" a jak se mezi nimi boří pomyslné bariéry. Loni jsem se s jedním takovým pánem seznámila. Bylo hrozně hezký, když jsem viděla, jakou má radost za obětí, o které si řekl. Stačilo mu tak málo a bylo vidět jak je šťastný.

Přízeň osudu mi přihrála do cesty dokonce i lístek. Na seznam.cz probíhala soutěž, kterou jsem jen tak zkusila a opravdu, během dne mi poštou přišlo milé překvápko.


22. 5. 2010 - Běh pro gorily

4. listopadu 2013 v 19:56 | K.
Když jsem pár dní před Během pro gorily jela v metru, hrozně mě ten letáček pobavil. To, že tam vlastně hrají kluci jsem se dozvěděla úplnou náhodou. Vyhlásila jsem zběsilé pátrání po někom, kdo by byl ochotný jít se mnou. Ozvala se

Monča, takže jsme domluvily sraz a mohly se jen nerušeně těšit.
Co je vlastně běh pro gorily? Maraton, který běžíte v masce gorily. Startovným účastník přispěje na záchranu goril v Africe. Protože nejsem běžec, koupila jsem si aspoň odznáček.


9. 5. 2010 - Švandovo divadlo

4. listopadu 2013 v 19:42 | K.
Lístky do Švanďáku jsme sehnaly s Míšou poněkud rafingovaně, takže jsme bohužel neměly místa vedle sebe, ale za sebou na přístavcích, ale zato skoro vepředu.

Protože se blížily volby, měli všichni účastníci tričko "Vyměňte politiky!" (které jsem bledě záviděla). Koncert začal velmi slibně. První co mě úplně odrovnalo byly Pocity ve stylu Vypsané Fixy. Tomáš si stylově vytáhl mikrofón do výšky, zaujal rockérský postoj a jako Márdi začal zpívat. Bylo to neskutečně vtipný a hlavně věrohodný.

30. 4. 2010 - Pálení čarodějnic

4. listopadu 2013 v 19:28 | K.
Pálení čarodějnic běžně neslavím. Dřív jsme chodívali s lidma ze základky k nám na louku, dali si jedno pivo a byli hrozně opilý a to byla nuda... Naštěstí letos tomu mělo být jinak. Kousek od mého bydliště měl hrát od 17:00 Tomáš s Jirkou. Neváhaly jsme s kamarádkama ani chviličku a v obsáhlé sestavě jsme vyrazily metrem na místo činu.Centrální park jsme našly naštěstí hned, byl přímo o východu z metra. Před klukama hrála nějaká "amatérská" kapela, která neměla zřejmě vlastní písničky. Tak zpívali třeba Hvězdy nad hlavou od Chinaski, Divokýho Billa apod.

7. 4. 2010 - Švandovo divadlo

4. listopadu 2013 v 19:11 | K.
Půdu Švandova divadla jsem si oblíbila, takže ani koncert, který se konal 7. dubna jsem si nemohla nechat ujít.

Lístky jsme měly do 8. řady, kde byl výhled docela dobrý.

27. 2. 2010 - Oslava vítězství v DISKu

4. listopadu 2013 v 19:00 | K.
Protože jak jistě víte, Tomáš se stal zpěvákem roku v soutěži televizi Óčka, museli jsme jeho vítězství náležitě oslavit. A kde jinde než v divadle DISK (domácí divadlo DAMU, kde Tomáš v tomto roce je absolventem).

Lístky na koncert se vyprodaly poměrně rychle a lidí, co si je nakonec nevyzvedly bylo málo, takže to slibovalo dobrou atmosféru. V DISKu jsem byla pomalu jako doma, tak jsem se hodně těšila. A navíc, pořádný koncert jsem zažila naposledy někdy v prosinci a to už je sakra doba. :)

V DISKu se nás sešla opět dobrá parta, nejdřív jsme se občerstvili a pak šli čekat, až otevřou dveře do sálu... Abychom si čekání trošku zpříjemnily, tak jsme s Míšou dabovaly thriler k divadelní hře Markéta, dcera Lazarova, který pouštěli v televizi nad stolním fotbalem.

25. 2. 2010 - Purum TV Óčka

4. listopadu 2013 v 18:37 | K.
Chinaski jsem neviděla tři měsíce, což je poměrně dlouhá doba... Ale absolvovat několikahodinové vyhlašování cen, jen abych viděla 3 písničky... Nechtělo se mi... Když jsem se dozvěděla, že mimo kluků tam bude vystupovat i Tomáš Klus a Daniel Landa, začala jsem se trošku těšit.
¨
Na Andělu jsem se sešla s Eliškou, Mončou a Zuzkou a vyrazily jsme směr Výstaviště. Protože tramvaje tuto trasu jezdí poněkud pomalu, trošku jsme zpanikařily a rozhodly se dojet z Malostranský metrem, jenže jsme byly roztržitý a nasedly opačným směrem. Naštěstí jsme všechno stihly a před halou jsme i tak byly mezi prvníma.

Po nudném čekání se naštěstí sekurity smilovali a pustili nás dovnitř.
Obhájily jsme (jak nečekaně) první řadu a vyčkávaly... Čekala nás hodina méně známých interpretů... Propadala jsem nudě a zívala a zívala a zívala... Jediný, kdo mě trošku zaujal byla slovenská zpěvačka Viktoria Matušovová, která mimo jiné zpívala i mou oblíbenou písničku od Elánu - Láska moja. Ač nemám ráda tohle kradení písniček, v jejím podání mi to nevadilo.


Protože poslouchám HVĚZDY, samozřejmě vystupovali mezi posledními... :))) Z lidí, na které jsem se moc netěšila se mi líbili akorát Nightwork - jejich Dyktátor neměl chybu. Daniel Landa přirozeně nevystoupil, ale že by se o tom moderátoři aspoň zmínili, to ne...

12. 12. 2009 - TéKá a JéKá naši předskokani

4. listopadu 2013 v 18:29 | K.
Ač jsem několik dní předem přišla domů téměř po čtyřech, odvezl mě, Denču a Hanku táta do Havlíčkova Brodu, kde večer hrál Tomáš další část Tkaničky. Těšila jsem se. :)

Sešly jsme se s Míšou na autobusovém nádraží, nakoupily si v Kauflandu a pak šly někam na oběd. Nemohly jsme najít jedinou restauraci, kde by měli něco vegetariánskýho! Bylo to na palici... Ale naštěstí asi po 2 hodinách se na nás přece jen usmálo štěstí a mohly jsme se najíst.

Poflakovaly jsme se po městě, dělaly rebélie a těšily se čím dál tím více na večer. S menším časovým náskokem jsme šly do klubu Effekt. Daly jsme si kafčo a povídaly si.

 
 

Reklama