TéKá & JéKá

7. 12. 2009 - Tereza Černochová v Rychtě

4. listopadu 2013 v 18:21 | K.
Tuto reportáž bych nechala pouze více méně fotografickou... Moc jsem nezvládla alkoholické opojení, takže i když si samotný koncert i všechno ostatní pamatuji, nevím, co o tom mám psát. :)

Šla jsem tam kvůli tomu, že mě zajímalo, jak tam Jirka bude hrát. Terezu neposlouchám.

Tak jen pár fotek na ukázku...

21. 11. 2009 - VIMPEEEAARRKH

4. listopadu 2013 v 18:09 | K.
Vimperk... Výlet, který se hluboce zapsal do dějin. Rozhodnutí udělat výlet na Šumavu, kde hráli Animé, bylo velice spontánní. Samozřejmě jsme se neobešly bez komplikací, ale řídily jsme se heslem: "Jedu a hotovo!"

Takže 21. 11. jsme Na Knížecí nasedly s Míšou na autobus a jely. I když byl konec listopadu, bylo podezřele hezky. Na místo jsme dorazily akorát, jediný problém, který nastal byl, že řidič si nevšiml, že si ještě sundavám věci s úložného prostoru, zavřel dveře a začal se rozjíždět. Nezmohla jsem se ani na slovo a polil mě pot. Sakra, kam to jen jedu? Míša stála venku a jen nevěřícně zírala. Naštěstí mi bylo umožněno vystoupit :)

9. 11. 2009 - Autogramiáda v Luxoru

4. listopadu 2013 v 17:59 | K.
O autogramiádě v Luxoru jsem se dozvěděla díky nějakému internetovému fóru. Protože jsem neměla co na práci a spolužačka nikdy na živo neviděla Jirku, vydaly jsme se na Václavák. Na místě už bylo spousty lidí, židličky byly více méně obsazené. Kluci se připravovali na židličkách k výkonu. :)

Tomáš měl něco s nohou, takže chudák se podpíral berlemi, ale nevzalo mu to optimismus.

Vystoupení nebylo moc dlouhé, zazpívali pár písniček. Mezi nimi i mou momentální TOP - Odi et amo.

Hlavní důvod toho, proč jsme se vlastně v Luxoru sešli bylo vydání zpěvníku "Já písničkář", který Tomáš ochotně podepisoval každému z dlouhé fronty. Já, protože zpěvníček doma ještě nemám, jsem si nechala podepsat naší společnou fotku z Mezi Plotů a od Jirky z Creamfieldsu.

Bylo to krátké, leč fajn setkání. :)

7. 11. 2009 - Trochu punk

4. listopadu 2013 v 17:53 | K.
K lístkům na podzimní SázavaFest, který se konal v pražském Abatonu, jsem se opět dostala jak slepý k houslím. Těšila jsem se, protože kromě Tomáše s Jirkou byl v programu i Marek Ztracený a Totální nasazení.

Na místo jsme dorazily s Hankou, Míšou a Deniskou včas. Abaton neměl zrovna příjemné prostředí. U vchodu jsme dostaly nějaké reklamní pití, bylo to celé modré, ale dalo se to pít. :)

30. 9. 2009 - DoKlus ve Švanďáku

4. listopadu 2013 v 17:42 | K.
I když jsem hrozný smolař, občas se přece jen štěstí usměje...

Díky přízni osudu a dobrým známostím (kterým děkuji!) jsem měla slíbený lístek na vyprodaný druhý koncert ve Švandově divadle a dokonce jsem si mohla vzít i někoho sebou.

Na Smíchově jsme se sešli opět v hojném počtu. Denča, Hanka a Míša koupily klukům krásný plyšový žáby. Místa jsme měly s Verčou a Luckou na balkoně, takže i když jsme klukům nekoukaly až do krku, byl výhled dobrý.

Koncert probíhal téměř totožně jako v pondělí. Kromě hostů a křtu.

29. 10. 2009 - Scénické rozhovory

4. listopadu 2013 v 17:40 | K.
Tento týden ve znamení Švandova divadla s Tomášem Klusem pokračoval skrze scénické rozhovory.

Před studiem jsme čekaly už pěkně brzo v dobré partě, takže jsme se rozhodně nenudily. Uvaděči z nás měli docela srandu a jedna slečna nám slíbila, že na místa v první řadě dá cedulku "Rezervé". Moc jsme tomu nevěřily, hlavně stejně nebylo kam jít, tak jsme zůstaly tam, kde jsme už měly vystátý ďůlek.

26. 10. 2009 - Křest HUS

4. listopadu 2013 v 17:34 | K.
Protože Tomáš vydal nové CD - Hlavní uzávěr splínu, uspořádal koncertní tkaničku. V seznamu měst byla i má rodná Praha, takže jsem neváhala ani chvíli a zarezervovala si lístky společně s bráchou, Míšou a Petrou.

V pondělí 26. jsme zamířili do Švandova divadla. Nikdy jsem v něm nebyla, ač vedle něj mám školu. Těšila jsem se na nové prostředí a samozřejmě i na samotné Tomovo vystoupení.

Bylo příjemné, že svá místa máme jistá a nemusíme se nikde boxovat. :)

Pohodlně jsme si sedli na svá místa a čekali. S úderem osmé večerní koncert začal. Tomáš i Jirka byli v dobré náladě a to zvěstovalo, že dnešní večer bude hezký.

26. 9. 2009 - Litoměřické vinobraní

4. listopadu 2013 v 17:27 | K.
Jak je mým dobrým zvykem i před litoměřickém festivalu jsem onemocněla... Navíc mě příšerně bolely klouby a ozýval se mi zánět v dlani... "Vykoupala" jsem se ve Voltarenu a šla spát...

Ráno mi bylo docela fajn, sice vstávat v sobotu v 7 ráno je sebevražedný, ale pomalu jsem se začínala těšit... Vždyť je to poslední festival našich bratrů a navíc tam bude i Tomáš Klus s Jirkou Kučerovským.

30. 8. 2009 - Lucerna Music Bar

4. listopadu 2013 v 17:21 | K.
Ani jsem se nestihla pořádně "vzpamatovat" z Animé a už jsem zase byla na odchodu na další koncert... Jedna naše rodinná známá náhodou sehnala lístky na Janu Kirschner, kde předskakoval Tomáš s Jirkou a protože neměla s kým jít, pozvala mě.

Sešly jsme se před Lucernou, kam už se valila neskutečná spousta lidí. Ač jsme dorazily mezi posledními, měla jsem možnost jít za Hankou a Denčou, které byly vepředu.

29. 8. 2009 - Na prázdniny jezdím za Pradědou

4. listopadu 2013 v 17:07 | K.
Protože jsem celé prázdniny prakticky byla doma (když nepočítám posledních 14 dní strávených s Chinaski), rozhodla jsem se absolvovat společně s Míšou opět výlet na Moravu a na Animé!

28. 8. jsem ráno nasedla na autobus a jela směr Brno, kde jsme musely podstoupit poměrně náročnou přepravu do Hustopečí... Koupily jsme si lístek na vlak, na pokladně nám nikdo nic neřekl, takže jsme šly hledat do jízdního řádu, kdy nám to vlastně jede... Trošku nás zamrazilo, když jsme se dozvěděly, že je vlaková výluka a musíme jet autobusem... Co teď?

Vyšly jsme před nádraží, kde byly nějaké autobusové zastávky, ale nikde už nepsaly kam a kdy to vlastně jede... Chvíli jsme pochodovaly sem tam a nevěděly, co dál... Osmělila jsem se a šla se zeptat policisty, který na mě koukal jak na blbce... Asi po 20 minutách přijely dva autobusy s nápisem: "Spěšný vlak - Hustopeče u Brna"... Že by? Zašly jsme se radši zeptat řidiče, ale ten nevěděla, kam jede... :))) U dveří stál vlakový průvodčí, tak jsme mu vrazily lístek na vlak a byly vpuštěny do autobusu, který nás naštěstí odvezl opravdu tam, kam jsme potřebovaly...

 
 

Reklama